Skocz do zawartości

Kurs Arduino - #0 - Zapowiedź cyklu!


Pomocna odpowiedź

@sk1lek to jakiś chwilowy błąd - zaraz będzie wyjaśnione 🙂 Podaję tymczasowo bezpośrednie linki do przykładowych zestawów dedykowanych dla tego kursu:

Link do komentarza
Share on other sites

@MalikMontana witam na forum 🙂 To taka dobra praktyka, aby przy rozruchu urządzenia ustawić wszędzie konkretne stany pinów. W tym przypadku ma to mały sens, ale na pewno nie zaszkodzi. Przy większych program i bardziej rozbudowanych peryferiach ma to większe znacznie 🙂

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Mam pytanie do czego ma służyć funkcja pinMode ?

Pytam ponieważ usunąłem ją z void setup , dioda nadal miga , zmieniłem w void loop pin 8 na 7 ,ponownie wgrałem kompilacje bez pinMode i dioda miga na pinie 7, więc jaki jest cel określania numeru pinu w funkcji pinMode ? 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@TrekerCześć, chciałbym zacząć przygodę od kursu Arduino, poziom 1. Zestaw na botland.com zawiera płytę główną Arduino Uno, którą już (wybrałem kurs budowy robotów+płytkę), a chciałbym skompletować dokładnie taki sam zestaw, tylko bez niej. Mógłbym uzyskać informację jaki potencjometr i jakie kondensatory są używane podczas tego kursu? Reszta elementów jest na tyle dokładnie opisana, że nie ma problemu, aby je dobrać.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam.
Czy mógłbym poprosić o pomoc z płytką Arduino Uno? Problem polega na tym, że nie mogę wgrać żadnego programu do płytki. Podczas wgrywania pojawia się komunikat:
avrdude: ser_open(): can't set com-state for "\\.\COM4"
Spróbowałem poszukać rozwiązań w google zarówno po angielsku jak i po polsku. Niestety nie pomogły. Wcześniej płytka działała, potem laptop się zepsuł i musiałem wyczyścić mu pamięć. Kiedy ponownie zainstalowałem program oraz sterowniki do płytki zaczął pojawiać się ten błąd. Korzystam z Windows 10.

Link do komentarza
Share on other sites

@Uzytkownik011 jeśli płytka jest oryginalna i widoczna w systemie, ale nie da się na nią wgrać programu to polecałbym wcisnąć reset tuż przed próbą wgrania programu (trzeba się "na oko" wstrzelić w dobre miejsce). Warto spróbować kilka razy. Może być tak, że poprzedni program blokuje możliwość wgrania nowego szkicu.

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker @Treker @Treker @Treker @Treker Próbowałem tego na i niestety nie pomogło. Mimo to dziękuję za pomoc.

Ale jest też dobra wiadomość udało mi się inaczej rozwiązać problem. Po prostu kupiłem nową płytkę wraz z zestawem.

Edit: Przepraszam że tyle razy Pana oznaczyło. Piszę na telefonie i nie da się tego usunąć.

Edytowano przez Uzytkownik011
Dodanie informacji
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.