Skocz do zawartości

Kurs Arduino - #0 - Zapowiedź cyklu!


Pomocna odpowiedź

6 godzin temu, Uzytkownik011 napisał:

Próbowałem tego na i niestety nie pomogło.

@Uzytkownik011 zgłoś w takim razie reklamację do sprzedawcy na tę starą płytkę, jeśli nowa od razu ruszyła to tamta musiała być faktycznie uszkodzona. Rzadko się to zdarza, ale (jak widać) jest to możliwe.

Link do komentarza
Share on other sites

@TrekerCo zrobić jeżeli komputer (windows 10) nie wykrywa Arduino Uno? Świecą się 2 diody: ON i L (powoli miga). Po połączeniu po USB słychać dźwięk podłączenia urządzenia, jednak w menedżerze urządzeń nie ma zakładki porty i w niej arduino.

Edytowano przez Czaplik
Link do komentarza
Share on other sites

@Czaplik witam na forum 🙂 Wszystko wygląda poprawnie (dźwięk podłączenia, diody itd). Niestety nie masz zarejestrowanego zestawu do tego kursu, więc nie wiem czym dokładnie dysponujesz. Czy posiadasz oryginalne Arduino, czy jest to jakiś chiński klon? Jeśli jest to klon to musisz zainstalować ręcznie odpowiednie sterowniki - poszukaj na stronie sprzedawcy.

Link do komentarza
Share on other sites

1 minutę temu, Treker napisał:

@Czaplik witam na forum 🙂 Wszystko wygląda poprawnie (dźwięk podłączenia, diody itd). Niestety nie masz zarejestrowanego zestawu do tego kursu, więc nie wiem czym dokładnie dysponujesz. Czy posiadasz oryginalne Arduino, czy jest to jakiś chiński klon?

Jest to klon (https://allegro.pl/oferta/arduino-uno-r3-atmega328-klon-kabel-usb-8419133374?snapshot=MjAyMS0wNC0wNlQwNzo0Mzo1MS44OTFaO2J1eWVyOzI2MGU2MjA5YTdiZjk5ZjZjYThmZTE4NTU0NmVhNWRhNmMwMDY1NzcwZjU0ZGQwOWE4NTU0NmYxNjBkNGIxZGU%3D)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1 godzinę temu, SzczepanQLIG napisał:

Witajcie. Mam pytanie. Czy w tym zestawie jest jakaś podstawka do Arduino, żeby nie leżało "gołe"?

W moim zestawie była taka plastikowa podstawka, podobna do tej, tyle że przezroczysta, więc pewnie jest we wszystkich zestawach.

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Przed chwilą, SzczepanQLIG napisał:

@StefanekP A widziałem gdzieś, że w pudełku Arduino UNO są naklejki i chyba jakiś list od twórców. W zestawie do tego kursu też tak jest?

Tak, naklejki są, co do listu od twórców to nie wiem czy można to tak nazwać, ale coś takiego jest.😀

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.