Skocz do zawartości

Kurs Arduino - #0 - Zapowiedź cyklu!


Pomocna odpowiedź

Xses, kurs Arduino nie ma nic wspólnego z RaspberryPi 🙂 Platformy te służą praktycznie do zupełnie innych rzeczy. Jeśli chcesz tworzyć układy elektroniczne, jak te, które omawiane są w tym kursie, to powinieneś zainteresować się Arduino 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ok, thx. Myślałem, że skoro RPi można też wykorzystać do takich spraw jak sterowanie silnikami, ekranami, odbieranie danych z czujników i da się komunikować z nim przez UART to nada się on do tego kursu, ale najwidoczniej nie da się na skróty.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Kumpel, witam na forum 🙂 Funkcjonalnie nie ma żadnej różnicy. Pierwsza wersja zawiera oryginalne Arduino UNO, a druga wersję produkowaną przez firmę DFrobot (która wygląda trochę inaczej).

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, ciągle mam dylemat w co wejść: Arduino czy od razu RPi. Czy mógłby mi ktoś napisać czy jeśli Arduino będzie pełniło funkcję termometra na 4 czujniki oraz sterownika 6-8 przekaźników plus monitoring kilku wejść, plus wyświetlanie danych z czyjników na wyświetlaczu oddalonym od Arduino o ok 10m, to czy da się w nim kontrolować te wszystkie funkcje przez internet np. po podłączeniu dodatkowego modułu do połączenia z siecią?

Arduino wydaje mi się prostsze w obsłudze i tańsze, ale kluczowa jest możliwość współpracy z internetem (kontrola stanu wejść i sterowanie przekaźnikami)...

Link do komentarza
Share on other sites

SOYER, nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi na swoje pytanie. Arduino i RPI, to zupełnie różne platformy. Najlepiej dobierać platformę pod konkretne projekty, a nawet je łączyć 🙂 Projekt, o który pytasz da się zrobić na każdej z tych platform, każda będzie miała swoje wady i zalety 😉

Link do komentarza
Share on other sites

SOYER, na pewno sam start z Arduino będzie szybszy i łatwiej podłączysz te kilka czujników. Schody zaczną się przy konfiguracji przez Internet itd. Temat ten wykracza jednak poza zakres tego kursu podstaw Arduino. Gdybyś miał jakieś pytania, to załóż proszę nowy temat, aby nie "mieszać w głowie" osobom, które dopiero zaczynają z Arduino.

Link do komentarza
Share on other sites

6. Złącze programowania do mikrokontrolera z punkt 5. (z punktu 5.)?

Tak, jak przy kursie podstaw elektroniki wraz ze sklepem Botland przygotowaliśmy dla gotowe zestawy części. (brakuje: "Was"; ewentualnie bez "dla")?

Częśći podczas kursu nie zostaną zniszczone. (Części)?

Jeśli oprogramowani zainstalowało się poprawnie, to po jego uruchomieniu na ekranie ujrzymy ekran powitalny: (oprogramowanie)?

Zrobisz to wchodząc do menadżera urządzeń: Komputer -> Właściwości -> Menadżer urządzeń (na dołączonym obrazku widnieje: "Menedżer urządzeń")?

Mam nadzieje, że wyjaśnia on podstawowe kwestie i zachęca do śledzenia kolejnych artykułów. (nadzieję)?

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Poprawki zostały wprowadzone - dziękuję za zgłoszenie 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

🙂 no pewnie 🙂 arduino nauka programania dosc nisko poziomoego ktore jest najlepsze do nauki z naciskiem na najlepsze , raspberry to praktycznie pelen komputer z linuxem, u mnie retro pie na kazdym modelu z 5 wlasnych 🙂 1 x pi1 ten najstarszy 🙂 , 2x pi3 + 2x pi zero w 🙂 + kodi + kamery do nich 🙂 swietny monitoring na kazdym mozna zagrac

w contra czy dyna blastre w retro pie 🙂 trzeba miec tylko kontroler bezprzewodowy do ps3 🙂 tak najwygodniej 🙂

da sie grac w stare dziwne gry meaga przygoda, kodi odtworzy kazdy film (niezbyt szyko ale owszem 🙂 ) programownie lepsze w arduino bardziej wymagajacy jezyk lepszy do nauki duzo lepszy 🙂

zapomnialme dodac ze mimo mojejego lubienia linuksa i tak kupilem

2 x arduino uno w dwoch wersjach

2x atmgeta 168 na probe bez usb dokupilem uart 🙂

i 2 x stm8 jakis najtanszy ale w kompilatorze jest do wyboru 🙂

pomine reszte rzeczy ktora mozna dokupic bo mi sie pudelko po butach nie domyka 🙂

genaralnie super zabawa 🙂

lutownice tez polceam 🙂 nie zaszkodizi 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.