Skocz do zawartości

Kurs Arduino - #0 - Zapowiedź cyklu!


Pomocna odpowiedź

Napisano
html_mig_img
Jak najłatwiej rozpocząć przygodę z robotyką i mikrokontrolerami? Oczywiście od Arduino!Tania, prosta platforma, wspierana przez ogromną społeczność, czy potrzeba czegoś więcej? Tak! Dobrego, darmowego  kursu programowania!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Bardzo fajny pomysł na kolejny cykl, który myślę, że będzie wielkim hitem.

Ja też zaczynałem od Arduino i choć dziś skupiam się na programowaniu w C dla AVR-ów to cały czas zdarza mi się odpalić Arduino, które dzięki swojej wielkiej światowej popularności jest bezkresną kopalnią wiedzy.

Także czekam na ten kurs, z pewnością wiele sobie przypomnę, a pewnie jeszcze więcej się nauczę 🙂

  • 2 miesiące później...

Z przyczyn praktycznych zmuszony byłem do małej zmiany harmonogramu. Otóż w kolejnej części kursu Arduino będziemy ruszać serwomechanizmem, a do tego potrzebny jest nam stabilizator napięcia! W związku z tym, najpierw opublikowałem kolejną część kursu elektroniki, która omawia właśnie te elementy: Kurs elektroniki – #8 – stabilizatory napięcia

Zachęcam do lektury, a nowa część kursu Arduino już tuż, tuż 🙂 Proszę jednak do tego czasu opanować kwestię stabilizatorów!

  • 1 rok później...

chudek, na takie pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Na początek według mnie warto jednak wybrać UNO, ponieważ jeśli podczas nauki "uda" Ci się uszkodzić mikrokontroler to będziesz mógł łatwo go wymienić - bez lutowania.

chudek, to już musiałby ocenić ten ambitny początkujący 😉

Różnica w parametrach jest na tyle małe, że łatwo porównać obie płytki.

Jak oczekujesz czegoś więcej od zwykłego Arduino, to może lepiej zainteresować się STMami?

nie miałem styczności z mikrokontrolerami w praktyce, przeczytałem artykuł z forbota o mikrokontrolerach, serię o arduino jednego z użytkowników forbota i teraz zabrałem się za ten kurs, znam C++ w stopniu akademickim, rok laboratorów, dzięki za sugestię poczytam jeszcze o STMach

  • 6 miesiące później...

adisaf, prawdopodobnie tak, ponieważ chociażby biblioteki pisane są najczęściej w taki sposób. Nie spotyka się jednak całych programów pisanych w C++ (przynajmniej nie pamiętam, abym takie widział), nie wiem co konkretnie chciałbyś tym osiągnąć. Polecam poszukać na forum Arduino jest tam kilka tematów na ten temat.

Chodzi mi o to że nie znam języka C, jedynie C++ i czy w przyszłości gdy będę robił swoje własne projekty na arduino to czy będę mógł skorzystać z wiedzy na temat C++, czy będę musiał nauczyć się czystego C? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...