Skocz do zawartości

Kurs elektroniki – #10 – podsumowanie, quiz

Pomocna odpowiedź

Treker
Ta treść została wynagrodzona przez moderatora!

DonoPaliDiody otrzymał odznakę: "Recenzent (za ciekawą ocenę kursu)"

Świetny kurs! Na pewno polecę go każdemu, kto chce zacząć się bawić w elektronikę!

Na plus:

• dobrze tłumaczone podstawy (np. porównanie prądu do przepływu wody itp.)
  • sprawdzanie poznanej teorii w praktyce (mimo, że większość teorii znałem ze szkoły średniej/studiów to np. mega fun mi sprawiało chociażby głupie rysowanie jakichś losowych układów z rezystorów, liczenie oporu zastępczego, a potem sprawdzanie miernikiem w praktyce czy to faktycznie działa, no bo w końcu można na oczy zobaczyć choćby taką małą rzecz)
  • myślę, że spoko elementem są teksty w stylu: "Nie ogarniasz jak to działa? Spoko, nie szkodzi, jeszcze nie musisz tego wiedzieć, tym zajmiemy się dokładniej kiedy indziej." Na pewno zapobiega to w ten sposób demotywacji, trzeba tylko zaufać, że ktoś kto to pisał zna się na rzeczy (a myślę, że inaczej być nie może) i ma rację, że jeżeli tego nie potrafimy, no to się przecież jeszcze nauczymy!

Na minus - dosłownie jedna rzecz, myślę, że w kursie powinno być więcej zadań praktycznych albo chociażby zadań "dodatkowych" w stylu: "Poznałeś już zasadę działania np. tranzystorów, teraz spróbuj samodzielnie zbudować układ, który *tu wstaw cel zadania*." Mogłaby to być lista z jakimiś pomysłami na zbudowanie czegoś, co jesteśmy w stanie zrobić na danym etapie kursu. Jeżeli w przyszłości zostałoby coś takiego dodanego do tego kursu to na pewno tu wrócę i zrobię wszystko! 

Już się nie mogę doczekać części drugiej!

P.S. Żadnej diody nie upaliłem!

• Lubię! 1

@DonoPaliDiody witam na forum i dziękuję za miłe słowa. Cieszę się, że kurs był pomocny! Dziękuję również za konkretne sugestie co do ewentualnych rozszerzeń 🙂 Zachęcam do wykonania ćwiczeń z kolejnego poziomu tego kursu, tam mogliśmy pozwolić sobie już na więcej praktycznych projektów: https://kurs.forbot.pl/elektronika2 

• Lubię! 1

@sworip dziękuję za obszerną opinię 🙂 Jeśli chodzi o tranzystory to ten temat jest obszerny i tylko na temat tranzystorów mogłoby powstać 10 takich kursów. Tworząc takie materiały dla początkujących konieczne było ograniczenie omawianego materiału, aby nie zanudzić kursantów. To samo z teorią, większość osób nie jest na początku zainteresowane sprawami teoretycznymi stąd musieliśmy ograniczać to do minimum. Cieszę się, że sumarycznie jesteś zadowolony, mam nadzieję, że kolejne kursy również Ci się spodobają 🚀

• Lubię! 1

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dziękuję bardzo za super kurs. 😀 Wszystko prosto opisane, dużo grafiki. Pomógł mi zrozumieć, jak podłączać różne komponenty, bo wcześniej nie znałem nawet schematu płytki stykowej 😅

Dzięki, Diax170

• Lubię! 1