Skocz do zawartości

Kurs elektroniki – #10 – podsumowanie, quiz


Pomocna odpowiedź

@disturbedkuba cieszę się, że kurs był pomocny! Mam nadzieję, że kolejne materiały będą równie pomocne.

Jeśli chodzi o dokładniejsze analizowanie układów to musimy znajdować zawsze jakiś kompromis - jedni chcieliby bardzo dokładne opisy, a drudzy są wtedy niezadowoleni z rozciągania opisów. W tej kwestii nie da się chyba wszystkich zadowolić. Podczas lektury kolejnego kursu elektroniki (poziom II) natrafisz na bardziej zaawansowane układy i tam będzie więcej takich opisów 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Co tu dużo mówić, naprawdę pozytywnie się zaskoczyłem. Przez 3 lata przygotowywałem się do matury rozszerzonej z fizyki i za każdym razem, gdy zagadnienia schodziły na tematy prądowo-magnetyczne była to dla mnie czyta męczarnia. Sama teoria i całą wiedzą oparta na "słowo honoru" (bo tak jest i już). Zero eksperymentów i przykładów. Podejście to zaczęło się zmieniać się wraz z kolejnymi lekcjami kursu. Wszystko jest tu naprawdę dobrze wytłumaczone, a możliwość własnoręcznego zbudowania układu z elementów, o których jak dotąd tylko słyszałem z lekcji byłą naprawdę fajną alternatywą ułatwiająca zrozumienie wszystkiego. Kurs naprawdę warty polecenia, szkoda tylko że o coś takiego trzeba zadbać własnoręcznie, bo szkoła daleko gdzieś ma praktykę, liczy się tylko teoria. Jest to przykre, bo naprawdę idzie się w to wkręcić. Dla Forbot mogę powiedzieć tylko tyle: "Dzięki za podarowanie mi nowego hobby, dobra robota". Lecimy z kolejnym kursem... 

Edytowano przez SQTX
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@SQTX nawet nie wiesz jak miło czytać takie opnie - dziękuję! Mam nadzieję, że kolejne kursy będą dla Ciebie równie ciekawie. Koniecznie zajmij się II poziomem tego kursu oraz kursem techniki cyfrowej 🙂

17 godzin temu, SQTX napisał:

Kurs naprawdę warty polecenia, szkoda tylko że o coś takiego trzeba zadbać własnoręcznie, bo szkoła daleko gdzieś ma praktykę, liczy się tylko teoria.

Bądźmy dobrej myśli, powoli, bo powoli, ale nasze szkolnictwo też się zmienia - od tego roku wiele szkół powinno mieć sprzęt do nauki elektroniki/mikrokontrolerów, więc pewnie za kilka lat (po oswojeniu się z tymi tematami), więcej osób będzie miało styczność z elektroniką w praktyce!

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć! Skończyłem kurs i jest świetny - zajarałem się i na pewno nie będzie to mój ostatni kurs u Was 🙂 teraz szukam sobie schematów, które mogę porobić przy użyciu elementów z magicznej walizki. Póki co udało mi się zrobić astabilny multiwibrator o trzech fazach.

Three_phase_astable_multivibrator.pngIMG_20230126_122806469_HDR.jpg

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

14 minut temu, majk1 napisał:

Cześć! Skończyłem kurs i jest świetny - zajarałem się i na pewno nie będzie to mój ostatni kurs u Was 🙂

@majk1 witam na forum i dziękuję za miłe słowa. Cieszę się, że kursy są pomocne! Koniecznie zajmij się teraz drugim poziomem kursu elektroniki - jest tam sporo praktycznych projektów (np. detektor przeszkód) 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam, szukałem bardzo długo jakiś kursów związanych z elektroniką i w końcu znalazłem z Forbot, jestem naprawdę zadowolony bo takiego czegoś właśnie szukałem i to rozwiało wszystkie moje wątpliwości związane z prądem. Zestaw dla początkujących naprawdę mi się przydał i wiem, że będę dążył do zrobienia wszystkich kursów z Forbot. Ocena oczywiście 5 gwiazdek 🙂

Edytowano przez Treker
Spacje itd.
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Kurs sztos!

Z rzeczy do poprawy to spróbował bym lepszą jakość zdjęć gotowych układów/realizacji schematów wprowadzić.

Na pewno wrócę do niego bo jeszcze mam pewne braki w pojmowaniu kilku wątków.

 

Dziękuję za wsparcie na forum oraz autorom 😄

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Super kurs!

Już w pierwszej części można się dużo nauczyć, a pewnie co dopiero w następnych częściach. Teraz tylko czekać, aż będę miał kolejny poziom i znowu całe dnie siedzieć przy waszej książce. Odkąd ją mam, to tylko przy niej siedzę całe dnie. Mogę tak wymieniać i wymieniać więc tylko tyle napisałem, żeby nie zanudzać. Planuję też rzeczy z tego kursu wykorzystać do swoich własnych projektów. Ocena to 10/10.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.