Skocz do zawartości

Kurs elektroniki – #10 – podsumowanie, quiz


Pomocna odpowiedź

Właśnie ukończyłem 1 stopien kursu i jestem mega usatysfakcjonowany, że mi się udało i wiele się douczyłem.W końcu wiem jak działa np tranzystor. Bawiłem się przy tym kursie bardzo dobrze, to za zasługą połączenia teorii z praktyką.

Polecam serdecznie!

Pozdrawiam Paweł.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

5 godzin temu, Pablo74 napisał:

Właśnie ukończyłem 1 stopien kursu i jestem mega usatysfakcjonowany, że mi się udało i wiele się douczyłem.W końcu wiem jak działa np tranzystor. Bawiłem się przy tym kursie bardzo dobrze, to za zasługą połączenia teorii z praktyką.

Miło słyszeć, że się podobało! Zachęcam w takim razie do kontynuacji kursu: https://kurs.forbot.pl/elektronika2

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 3.01.2022 o 10:50, JediPadawan napisał:

Najlepszy kurs elektroniki na świecie! Gdy uzbieram pieniądze, to kupię zestaw do II części i zacznę naukę!

 

Ja rok później: już po 1 i 2 poziomie oraz technice cyfrowej. A teraz przymierzam się do Arduino. I pomyśleć, że jestem jeszcze w szkole podstawowej…

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć 🙂

Kurs bardzo szczegółowy i pisany możliwie przystępnym językiem, pewnie ułatwi przyswajanie wiedzy początkującym elektronikom. Dla mnie była to swego rodzaju przypominajka materiału po latach przerwy od zajęć w technikum, mogę śmiało powiedzieć, że kurs sprostał oczekiwaniom, a nawet więcej 🙂 Choć brakowało mi trochę większej ilości zadań pod koniec rozdziałów, które można by było wykonać dla utrwalenia nabytej/przypomnianej wiedzy. Byłaby to jednak tylko i wyłącznie wisienka na torcie 😉

Pozdrawiam!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Chcę po prostu bardzo podziękować za kurs, pomógł mi zacząć przygodę z elektroniką (moim głównym celem są projekty z wykorzystaniem Arduino) i zdecydowanie mogę polecić go wszystkim, który są zainteresowani tematem. Jeszcze raz dzięki za kurs!

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Moim zdaniem kurs został opracowany naprawdę solidnie - zgrabne połączenie teorii z praktyką sprawia, że przerabianie poszczególnych zagadnień idzie dość sprawnie, a co ważniejsze - wiedza zostaje w głowie. Ze swojej strony na pewno muszę docenić wykonanie książki - jest to bardzo wygodna alternatywa dla formy internetowej. Sam kurs koncentruje się na podstawach (i słusznie, bo każdy musi od tego zacząć), dlatego świetnie, że posiada kontynuację w postaci kursu elektroniki na poziomie II.


Tyle ode mnie - ja tymczasem zabieram się za kolejny kurs, bo w planach mam przerobienie jeszcze przynajmniej kilku, a jakość z jaką wykonano niniejszy kurs tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że warto na nie poświęcić swój czas.


Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Super kurs. Połączenie teorii z praktyką to coś co motywuje do ukończenia. Nie tylko nudna teoria. Tym bardziej że teoretycznie wydaje się to mega łatwe a jak przychodzi do praktyki to już nie jest tak łatwo 🙂

jedyne co bym poprawił to te tranzystory npn pnp. Jedyny błąd jaki zrobiłem w ostatecznym quizie . Co najgorsze dalej nie wiem czemu odpowiedziałem źle. Te strzałki na symbolach są mylące. Tu bym coś rozbudowal w kursie żeby łatwiej było to zrozumieć. Osobiście poszukam coś na ten temat żeby zrozumieć temat. Po za tym szczegółem ocena 5/5!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Treker
Ta treść została wynagrodzona przez moderatora!

Zvarsa otrzymał odznakę: "Recenzent (za ciekawą ocenę kursu)"

Do tej pory kiedy usłyszałem słowo "dioda", jedyne co przychodziło mi do głowy, to coś, co świeci. Jednak jak się okazało, byłem w błędzie. Teraz po przerobieniu pierwszej części kursu posiadam dużo większe pojęcie o diodach oraz innych elementach. 

Co to samego kursu, to wszystko opisane jest bardzo dokładnie, a same praktyczne ćwiczenia dają niesamowicie dużo. 

Chciałem zacząć przygodę z elektroniką już wcześniej, ale wydawało się to dość skomplikowane, jednak po trafieniu na kanał forbot od razu przypuszczałem, że nauka elektroniki z tym kursem pójdzie łatwo i nie myliłem się. Właśnie skończyłem pierwszą część kursu, a druga część czeka już na biurku. 

Nauka z tym kurem to czysta przyjemność, pozdrawiam!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Zvarsa witam na forum i dziękuję za miłe słowa - cieszę się, że kurs był pomocny 🙂 Zachęcam do eksperymentowania z kolejnymi kursami!

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.