Skocz do zawartości

Pomoc przy doborze zasilania robota 12V


blukasz111

Pomocna odpowiedź

Witam, borykam się z problemem zasilania mojego robota. Co to za robot?

Robot inspekcyjny napędzany dwoma silnikami z przekładniami z wkrętarek akumulatorwych 12V, oznaczenia silników 12V 540s. Robot/czołg nie jest jeszcze skończony, cały czas trwa testowanie, przerabianie. Początkowo miałem zastosować akumulator żelowy jednak jest ciężki ale za to tani. Myślałem nad Li-polami ale musiałbym zmniejszyć napięcie z 4s do 12V no i jednak są dość drogie, także myślałem nad Nimh, chyba byłyby troszkę tańsze, powiedzmy na początek 10x AA 1.2V 2600mAh no ale może być uciążliwe wyjmowanie do ładowania (w przyszłości może bym dokupił następne 10 szt. żeby zwiększyć pojemność) Co powiecie o bateriach EverActive? Opinie mają dość dobre i cenę również(Polska firma i trzeba wspierać, mówi własnie posiadacz firmy 🙂 ). Dodam że ładowarki też nie posiadam. W załączniku dodam zdjęcie do czego te zasilanie mi potrzebne.

Drugie pytanie to regulatory do silników, co powiecie na temat tego? http://allegro.pl/show_item.php?item=5692050249

__________

Komentarz dodany przez: Treker

_allegro

Link do komentarza
Share on other sites

Nie ma szans żeby wydajność prądowa paluszków wystarczyła. Ja bym kupił lipo 3S które ma 11-12V. Może to: http://hobbyking.com/hobbyking/store/__16225__ZIPPY_Flightmax_8000mAh_3S1P_30C_Lipo_Pack.html

Jako regulator do silników to: http://www.aliexpress.com/item/Double-BTS7960-43A-H-bridge-High-power-Motor-Driver-module-smart-car/531569334.html jest 3 razy tańsze a równie dobre.

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za pomoc. Czy 3s nie będzie za słabe, przy naładowaniu będzie ok ale po jakimś czasie bateria będzie jeszcze dobra a silniki bd dostawały za mało napięcia? Jak się zamawia z takiej strony? Nie miałem przyjemności i ile kosztuje przesyłka?

Link do komentarza
Share on other sites

12V to nie jest absolutnie wymaganym napięciem, a jedynie sugerowanym. Ten silnik będzie pewnie działał od jakichś 9 to jakichś 20V (chociaż powyżej ~15 zacznie mu szybko spadać żywotność). Zamawia się jak z każdego innego sklepu online. Z aliexpress (regulator) wysyłka jest za darmo.

Z hobbykinga te LiPo są też w magazynie EU z którego wysyłka kosztuje stałe $11 niezależnie od zawartości.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Chyba zamówię 2 sztuki tych regulatorów, rozumiem że tam podłączam zasilanie plus silnik i później PWM z odbiornika oraz masę z odbiornika np? Jeszcze jedno pytanie, w tamtych regulatorach jest takie coś jak BEC z którego chciałem zasilić serwo opcjonalnie plus odbiornik? W tym wypadku będę potrzebował jakiś stabilizator na 6V albo drugą baterie?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.