Skocz do zawartości

Najlepiej za darmo - Sample


misiek1994

Pomocna odpowiedź

Pamiętam jaka sytuacja była gdy ludzie zamawiali jakiś czas temu dość trudno wówczas dostępne max232 by sprzedawać na allegro - firmy gdy się zorientowały odpuściły sobie obsługę naszego kraju..Przez co mieliśmy okazję poczuć znaczenie słowa "Trzeci Świat" bardzo dosadnie 😉 Apeluję, żebyście zamawiali z rozsądkiem - te sample są przeznaczone dla firm (w szczególności prototypowni) a tylko niektóre oficjalnie wysyłane są by wspierać biednych, skromnych studentów 😉 Gdy już jakiś przyszły inżynier/magister postanowi zabrać się za przygotowanie projektu pracy naukowej mając mocno ograniczony budżet, sprawcie by mógł liczyć na dostawę potrzebnych części.. Jeśli jakieś elementy są dostępne i to za grosze w sklepie elektronicznym za rogiem - odpuśćcie!

Amen.

Pozdrawiam 😉

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Według mnie ten temat jest bez sensu. To jest po prostu kradzież, ponieważ wątpię, żeby ktoś z was miał własną firmę i zamawiał te sample w celach, do których zostały stworzone.

Zrobiłem kiedyś temat o programatorze, który chciałem wykonać sam z gotowego projektu i ktoś mi zwrócił uwagę, że jeśli chciałbym zrobić więcej niż jedną sztukę i sprzedawać je to zachodziło by to na łamanie praw autorskich, a co za tym idzie i łamanie prawa (programator robiłem tylko i wyłącznie dla siebie, a tak nota bene jest już zrobiony).

To proszę mi teraz powiedzieć, czy osoby które zamawiają sample w taki sposób nie łamią prawa? To było pytanie retoryczne i moja opinia na ten temat.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Według mnie ten temat jest bez sensu. To jest po prostu kradzież, ponieważ wątpię, żeby ktoś z was miał własną firmę i zamawiał te sample w celach, do których zostały stworzone.

Zrobiłem kiedyś temat o programatorze, który chciałem wykonać sam z gotowego projektu i ktoś mi zwrócił uwagę, że jeśli chciałbym zrobić więcej niż jedną sztukę i sprzedawać je to zachodziło by to na łamanie praw autorskich, a co za tym idzie i łamanie prawa (programator robiłem tylko i wyłącznie dla siebie, a tak nota bene jest już zrobiony).

To proszę mi teraz powiedzieć, czy osoby które zamawiają sample w taki sposób nie łamią prawa? To było pytanie retoryczne i moja opinia na ten temat.

No niestety, chyba nie ma na diodzie kogoś, kto by się z tym nie zgodził. Lecz również trzeba na to spojrzeć z drugiej strony. Jakim cudem gościu, który ma ledwie 15-16 lat (coś koło średniego wieku ludzi na diodzie) ma znaleźć kase na drogie moduły, sonary itp. Fakt, że coś tam idzie zarobić, uzbierać, posępić u rodziców, ale wszystko ma swoje granice. Szczególnie, jeżeli jakiś tam układ kosztuje ponad 100zł i pieron wie, czy będzie spełniać moje wymagania, czy będzie działać tak jak trzeba, czy nie uda mi się go spalić, czy czegoś nie przeoczyłem czytając notę katalogową. Zresztą firmy wysyłające sample bez problemu moga odmówić czy też zadzwonić do potencjalnego kontrachenta i sprawdzić tą firmę.

Link do komentarza
Share on other sites

Jest takie powiedzenie misiek1994:

Trzeba mierzyć siły na zamiary, a nie na odwrót.

To, że ja chce mieć mercedesa to nie znaczy, że go będę miał, tak? A jeśli ktoś jest młody i naprawdę dobry w tym co robi to myślę, że rodzic to zauważy i chętnie wspomoże swoje dziecko 😉 . Wszystko ma swoje granice.

Jeszcze jedno. Nie ma nic za darmo. Inni ciężko pracują, żeby coś osiągnąć. Zamiast "kraść" sample, niech idzie do pracy, zarobi pieniądze i udowodni innym/rodzicom, że to czym się zajmuję naprawdę go kręci i chce się tym zająć poważnie, a nie odstawić w kąt za 2 miesiące.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie obchodzi mnie czy zamówisz czy nie. Twoja sprawa i sumienie, ale złodziej to złodziej. Czy ukradniesz ze sklepu gumę do żucia czy odtwarzacz MP3 to bez znaczenia, ponieważ złamałeś prawo. Ja już swoje powiedziałem.

PS: A tak nota bene to tego tematu tu nie powinno być skoro forum chce być postrzegane pozytywnie, bo na razie to to jest jak szerzenie piractwa.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.