Skocz do zawartości

Najlepiej za darmo - Sample


misiek1994

Pomocna odpowiedź

Witam! Brakowało mi postu apropo darmowych rzeczy rozdawanych w postaci sampli. A więc ja, jak i wielu (pewnie) innych elektroników chciałoby się dowiedzieć od bardziej doświadczonych w tym temacie zdania na temat:

- przesyłek,
- co robic, gdy chcą adresu(nazwy) firmy,
- czy to naprawde jest takie fajne jak wygląda z pozoru,
- sample, czyli biore dokładnie jedną sztukę, czy mogę wziąść kilka na raz np. pięć.

Osobiście mnie interesuje, czy ktoś nie widział sampli max038. Prezentuje sie dosyć ciekawie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Maxim to chyba jedna z najlepszych pod tym względem firm, zamawiałem 2 razy i 2 razy do mnie dotarły, adres firmy chyba można podać zmyślony (ja podawałem prawdziwy, akurat związany z elektroniką 🙂 ), zamówiłem sobie kilka (chyba 9 maksimum) próbek mostków H, MAX4427 w DIP i SMD. Kiedyś zamawiałem też w Vishay'u i przysłali mi wielką paczkę, zamówiłem wtedy dużo czujników, lecz gdy ostatnio (jakieś dwa miesiące temu) zamawiałem mostki H, nie dotarły do mnie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Chciałbym spróbować złożyć takie zamówienie, lecz w tej chwili nie mam pomysłów na to, co brać :] Zdaję sobie sprawę, że przesyłka przyjdzie (o ile...) po 2+ miesiącach, więc pasuje jak najszybciej zamówić. Możecie napisać co Wy wybraliście? Najlepiej do projektów mini/mikro sumo, line follower itp.

Link do komentarza
Share on other sites

W Vishay'u nie wiem czy teraz przyślą, ale zawsze można spróbować, z Maxima zamawiałem dobre mostki H na mosfetach (MAX4427), a z Vishaya wszelkie czujniki (CNY70, cała seria TCRT, fototranzystory, diody IR, zamówiłem nawet kilka wyświetlaczy 7 segmentowych 😃 ).

Link do komentarza
Share on other sites

2+ miesiącach

Z Vishay dostałem kurierem po niecałych 2 tygodniach.

Haczyka nie ma żadnego.

Ale nie traktujcie tego jak darmowe zakupy. Nie ma sensu zamawiać ledów, które kosztują w sklepie po 20gr, ani zamawiać ile się da. Polak potrafi i jak za darmo to trzeba brać jak najwięcej i jak najczęściej, a efekt będzie taki, że za jakiś czas wszystkie firmy zrezygnują z wysyłania sampli do Polski. Zamawiać warto tylko, gdy na prawdę czegoś nie możemy dostać lub coś jest bardzo drogie i zamawiajcie tylko tyle ile potrzebujecie! 👹

Link do komentarza
Share on other sites

Dokładnie tak, te firmy wysyłają próbki dla firm, które sprawdzają czy ich kostka się sprawdzi, jeśli tak, to wtedy te firmy kupują tego tysiące, czyli sprzedawca zarabia. Sample są, ale tylko dla siebie, widziałem przypadki, gdzie ktoś zbiera sample a potem sprzedaje je na np. allegro, a potem jest problem z zamówieniem próbek, bo potem dany producent żąda opłaty przy wysyłaniu sampli (np. Freescale) lub w ogóle nie chce wysłać do danego kraju.

W Maximie można chyba max. 9, polecam zamawiać z rozsądkiem.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie można tak wykorzystywać. To bardzo nieładnie.

Główną ideą sampli jest zaprezentowanie, pokazanie elementu, aby większe firmy, po to się podaje adres i nazwę firmy, zamówiły go w dużych ilościach.

Nie ubliżając nikomu, moim zdaniem jest to swojego rodzaju pasożytnictwo. To tak jakby brać garściami próbki szamponów im tylko nimi myć włosy. Jednak przez internet zazwyczaj zostajemy anonimowi, co sprawia wrażenie bezkarności.

Czy ktokolwiek z Was podszedłby do stanowiska z próbkami i poprosił 15 sztuk?

Wątpię.

Dlatego przyłączam się do apelu trekera .

PS Ale z tego kazanie wyszło... 😋

[ Dodano: 07 Kwi 09 08:36 ]

O, uprzedzony. Jak ja tego nie lubię! 👹

Link do komentarza
Share on other sites

No fakt, to byłoby nieładne, a zresztą pewnie przy takiej ilości by sie skontaktowali i dowiedzieli co i jak.

Dlatego ja zamówiłem po 5 próbek klocków

BTW. co to jest:

Estimated Annual Use - ilość użyć w ciągu roku? bo tak to zrozumiałem :/

Link do komentarza
Share on other sites

BTW. co to jest:

Estimated Annual Use - ilość użyć w ciągu roku? bo tak to zrozumiałem :/

Może bardziej "szacowana"? W jakim to jest kontekście?

Zamawiasz próbki, więc wysyłający zakłada, że będziesz później to sprzedawał/używał, więc się pyta ile masz zamiar rocznie użyć (imo).

I oczywiście zdaję sobie sprawę z faktu, że to próbki, dlatego pytam, co warto (tzn. co ciężko dostać, a będzie przydatne (czujniki?), lub co jest drogie, a będzie potrzebne :])

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.