Skocz do zawartości

Porady na początek i trudny wybór co kupić żeby zacząć


Miszorek-_-

Pomocna odpowiedź

No sam nie wiem czego chcę a tak w ogóle interesuję się robotyką 😃 (pan wyżej mi oczy otworzył i inni wyżej też)Jak kupił bym sobie ten zestaw nucleo i rezystory tranzystory jakiś silniczek kondensatory mikrokontroler stm32 diody i kabelki to dobry zestaw na początek? tak bardziej elektronika ale żeby w tą robotykę wejść to programowania tez muszę się uczyć,myślę że na tej płytce ten 1 rok jakoś szybko minie po 3 godzinki dziennie myślę. I bardzo dziękuję za wszielkie porady i otwarcie oczu.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli mogę coś radzić - to zamiast worka niepotrzebnych części lepiej kup sobie porządną książkę. Może być o elektronice, albo o programowaniu. Z tego co piszesz i tak musisz zacząć od podstaw, więc kupowanie "jakiś" elementów bez pomysłu co z nimi zrobić to wyrzucanie pieniędzy.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Jeżeli masz książkę o AVR to logicznym wydaje się kupić jakiś zestaw oparty o AVR chociaż by arduino z wyczyszczonym procesorem się nada. Jak opanujesz podstawy to dopiero dokup jakieś proste bajery żeby stopniowo zwiększać stopień trudności i wydatki.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A jak bym kupił zestawy z kursu o stm32 i podstawo elektroniki to dobry pomysł? bo avr nie chcę tykać bo kiedy kupowałem książkę z 2 lata temu to chciałem w avr iść ale teraz wiem że są wydajniejsze mikrokontrolery od stm 32.I na koniec co mogę zrobić z tą płytką nucleo? bo ktoś wyżej pisał że zacznę na sterowaniu diodami a skończę na systemach operacyjnych czasu rzeczywistego.

Link do komentarza
Share on other sites

Miszorek-_-, według mnie zakup gotowych zestawów jest dobrym pomysłem, bo nie utkniesz na problemach ze sprzętem. Będziesz miał komplet elementów i dokładne opisy na Forbocie. Na pewno się nie pogubisz, no i łatwiej będzie udzielać Ci ewentualnej pomocy, jeśli będziesz postępował zgodnie z kursami.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, co będziesz mógł zrobić z płytką Nuclego, bo to dość mocny układ. Jeśli dopiero zaczynasz, to zapewniam, że przez najbliższe 2 lata (minimum) nie będziesz musiał przesiadać się na nic innego 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Miszorek-_-, nic nie musisz dokupywać. Wszystko jest w zestawach łącznie z płytką stykową, przewodami i diodami (oraz masą innych rzeczy). Samego mikrokontrolera na razie nie kupuj, wystarczy Ci ten, który jest na płytce Nucleo.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.