Skocz do zawartości

Porady na początek i trudny wybór co kupić żeby zacząć

Miszorek-_-

Pomocna odpowiedź

No sam nie wiem czego chcę a tak w ogóle interesuję się robotyką 😃 (pan wyżej mi oczy otworzył i inni wyżej też)Jak kupił bym sobie ten zestaw nucleo i rezystory tranzystory jakiś silniczek kondensatory mikrokontroler stm32 diody i kabelki to dobry zestaw na początek? tak bardziej elektronika ale żeby w tą robotykę wejść to programowania tez muszę się uczyć,myślę że na tej płytce ten 1 rok jakoś szybko minie po 3 godzinki dziennie myślę. I bardzo dziękuję za wszielkie porady i otwarcie oczu.

Jeśli mogę coś radzić - to zamiast worka niepotrzebnych części lepiej kup sobie porządną książkę. Może być o elektronice, albo o programowaniu. Z tego co piszesz i tak musisz zacząć od podstaw, więc kupowanie "jakiś" elementów bez pomysłu co z nimi zrobić to wyrzucanie pieniędzy.

• Lubię! 1

No posiadam książki budowa robotów dla początkujących, elektronika od praktyki do teori, język c dla mikrokontrolerów avr i elektronika dla bystrzaków kupić części z tych książek i uczyć się z nimi czy jakieś stm32 nucleo?

Jeżeli masz książkę o AVR to logicznym wydaje się kupić jakiś zestaw oparty o AVR chociaż by arduino z wyczyszczonym procesorem się nada. Jak opanujesz podstawy to dopiero dokup jakieś proste bajery żeby stopniowo zwiększać stopień trudności i wydatki.

• Lubię! 1

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A jak bym kupił zestawy z kursu o stm32 i podstawo elektroniki to dobry pomysł? bo avr nie chcę tykać bo kiedy kupowałem książkę z 2 lata temu to chciałem w avr iść ale teraz wiem że są wydajniejsze mikrokontrolery od stm 32.I na koniec co mogę zrobić z tą płytką nucleo? bo ktoś wyżej pisał że zacznę na sterowaniu diodami a skończę na systemach operacyjnych czasu rzeczywistego.

Miszorek-_-, według mnie zakup gotowych zestawów jest dobrym pomysłem, bo nie utkniesz na problemach ze sprzętem. Będziesz miał komplet elementów i dokładne opisy na Forbocie. Na pewno się nie pogubisz, no i łatwiej będzie udzielać Ci ewentualnej pomocy, jeśli będziesz postępował zgodnie z kursami.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, co będziesz mógł zrobić z płytką Nuclego, bo to dość mocny układ. Jeśli dopiero zaczynasz, to zapewniam, że przez najbliższe 2 lata (minimum) nie będziesz musiał przesiadać się na nic innego 🙂

Ok rozumiem kupię wasz kurs stm32 i do podstaw elektroniki, i uczyć się programowania w języku C? i czy polecasz jeszcze dokupić płytkę stykową diody i inne no i jeszcze mikrokontroler stm32?

Miszorek-_-, nic nie musisz dokupywać. Wszystko jest w zestawach łącznie z płytką stykową, przewodami i diodami (oraz masą innych rzeczy). Samego mikrokontrolera na razie nie kupuj, wystarczy Ci ten, który jest na płytce Nucleo.

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.