Skocz do zawartości

Część 3-Kurs programowania uC AVR w C (WinAVR, Kurs AVR-GCC)


Treker

Pomocna odpowiedź

Witam potrzebuję rozrysowanego schematu przedstawionego na płytce w trzeciej części kursu na stronie 25 fotografia zatytułowana jako buzzer z generatorem na osobnej płytce. Jednym słowem potrzebuję schematu podłączenia buzzera.

Zapytam jeszcze jakiego typu jest to buzzer?

buzzer.thumb.JPG.557d96a92a37f37f708f4a763d86cb77.JPG

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Słuchajcie a jeżeli nie posiadam buzzera z generatorem, tylko buczek piezoelektryczny wymontowany ze starego miernika typu DT-832, podłączając go bezpośrednio pod wyprowadzenie uC (wymuszając na tym wyprowadzeniu odpowiedni stan) nie uzyskuje żadnego dźwięku tak samo bezpośrednio pod baterię 9V.

Czy ktoś orientuje się jak z tym sobie poradzić aby buczek wydał dźwięk?

Link do komentarza
Share on other sites

Chodzi o to że jak mu podasz stały sygnał o jakiejś częstotliwości to będzie grał cały czas to samo. Musisz podawać zmienną częstotliwość zobacz sobie koziolka matołka w kursie. To jest przykład robiony a membrance piezoelektrycznej bez generatora. (coś w stylu zwykłego głośniczka )

Link do komentarza
Share on other sites

Ja nawet miałem na myśli nie tyle stałą częstotliwość (wtedy piszczy, buczy, jak zwał tak zwał) tylko stałe napięcie. Bo tak zrozumiałem autora, że daje sobie "jedyneczkę" na wyjście i oczekuje dźwięku - a to stałe napięcie, a dźwięk to zmiana napięcia przekształcana na ruch membrany.

Obadaj sobie tego posta:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6360576#6360576

(w sumie to nie wiem czy linkowanie na elektrodę nie jest tu źle widziane, ale po co wyważać otwarte drzwi - szczególnie, że powiązanie z robotyką tu niewielkie).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.