Skocz do zawartości

Wybór drukarki 3D niskobudżetowej.


majsteROMAN

Pomocna odpowiedź

majsteROMAN, i3 ze stalową konstrukcją będzie spoko. Plexi i drewnie bym nie ufał do końca. Jak jesteś początkujący i masz mały budżet to nie pakuj się w jakieś "autorskie" rozwiązania "producentów" bo zwykle są słabo wspierane.

ekluska78, z wymienionych przez Trekera mam i 3novatica gate i velleman Vertex. Obie drukarki sobie cenię, obie mają zalety i wady. W dużym uproszczeniu:

Vertex:

+praktycznie bezobsługowy (raz skalibrowany działa bez przerwy bez szwanku)

+mały pobór prądu (brak grzanego stołu, więc pobiera jakieś 100W)

+możliwość drukowania na dwie głowice (np. Wydruk z PLA, supporty z PVA)

+już od producenta przychodzi z wbudowanym lcd i enkoderem (w gate trzeba samemu dokupić i dorobić)

- jest dość głośny

-przez brak grzanego stołu duże wydruki z abs są trudne do osiągnięcia

Gate:

+bardzo cichy (stabilna, napięta, metalowa konstrukcja nie rezonuje tak bardzo jak plastikowa skrzynka vertexa)

+wbudowany grzany stół (przy jego używaniu rośnie znacznie pobór prądu, ale można drukować bez buildtaka, nawet z abs i innych)

+duże wsparcie na polskim forum (mojreprap.pl/board)

-potrafi się rozkalibrowywać (zwłaszcza oś z, ze względu na dwa silniki i mechaniczny endstop, ale także rama może minimalnie stracić prostopadłość gdy się ją za słabo podokręca)

-tylko jeden extruder

Cena jest taka sama, więc musisz podjąć decyzję, które cechy są kluczowe 😉

Co do oprogramowania, to z tego co wiem, jest Repetier Host na OSX

Link do komentarza
Share on other sites

Powiem tyle poskładałem tą drukarkę od Allegrowicza Telmal-Store. Troszkę zabawy było, ale tak jak widać w moim poście efekty z dnia na dzień rosną. Stół jest troszkę dziwny bo jest to aluminiowa płyta i producent zaleca i dołącza taśmę do przyklejenia do stołu . Przyznam , że problemu z przyklejaniem się filamentu do stołu jeszcze nie miałem i byłem mile zdziwiony. Nie polecam stosować kleju biurowego bo 2 razy druk zszedł z taśmą. A co do ramy jak na oko amatora który nie lubi precyzyjnych zabawek ( ale na drukarkę 3D musiałem się skusić 😉 ) i wyznaję zasadę jak nie pasuje to użyj majzla i młotka to rama jest stabilna.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam silne wrażenie że stosuje się klej ALBO taśmę.

Tak jak napisałem , klej biurowy mnie odrzucił i poszedłem kupiłem lakier i na razie mam spokój. Taśma przyklejona i bardzo ładnie się sprawuje.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.