Skocz do zawartości

Wybór drukarki 3D niskobudżetowej.


majsteROMAN

Pomocna odpowiedź

Witam. Otóż chciałbym sobie kupić drukarkę 3D, z tego co się dowiedziałem to Velleman K8400 jest dobra i najlepsza 3Novatica Gate 3D. Niestety są one za drogie. Na początek chciałbym coś dobrego i taniego. I teraz mam do pytania:

1. Jaką drukarke polecilibyście aby stosunkowo była dobra cenowo i pod względem wykonania.?

2. Otóż zajmuję się od dłuższego czasu elektroniką, ale nie wiem czy poradzę sobie z drukiem 3D, moglibyście z bliska przybliżyć co trzeba robić w drukarce oprócz złożenia?

O tym, że trzeba by było skalibrować stół to wiem, ale doszły mnie słuchy, że trzeba jakieś jeszcze silniki poustawiać itd.

3. http://allegro.pl/2015-drukarka-3d-prusa-i3-lcd-sd-fila-2kg-gratis-i5500976043.html

telmal_store, 2015 Drukarka 3D Prusa i3 LCD SD fila 2kg GRATIS

Co myślicie o tej drukarce?

4. Czy naprawy są trudne?

5. W jakiej cenie można kupić używaną 3Novatica Gate bo nigdzie nie mogę znaleźć.

6. Co najczęściej się psuje w tanich drukarkach 3D?

7. Czy przeróbki tanich drukarek są skomplikowane?

Dodam, że chciałem drukować obudowy do projektów oraz koła zębate.

Z góry dziękuje za pomoc 🙂 Pozdrawiam.

__________

Komentarz dodany przez: Treker

_allegro

Link do komentarza
Share on other sites

Myślę, że taniości nie powinieneś rozumieć poprzez częste psucie się takich urządzeń. To co je odróżnia od tych lepszych to dojrzałość konstrukcji i ilość zużytej stali. Tanie drukarki są po prostu wiotkie i niepowtarzalne. Co z tego, że skalibrujesz wszystkie osie, jeśli za chwilę, po jednym wydruku wszystko jest już inaczej. To jest właśnie to co denerwuje najbardziej: że nigdy nie możesz być pewien wyniku. Całe kombinowanie wtedy polega na wyszukiwaniu miejsc najgorzej zrobionych i mozolnym poprawianiu chały jak tam została odwalona. A jeśli całość jest marna, wszystkie węzły konstrukcyjne płyną, prowadnice są z tektury a wymiary ramy zależą od aktualnej wilgotności powietrza, zaczyna Cię trafiać szlag i albo kupujesz coś droższego albo porzucasz 3D na długo.

To trochę jak z mikroskopem na plastikowych soczewkach. Na chińskim pudełku masz napisane x600 i teoretycznie z praw optyki wynika, że faktycznie takie powiększenia są dla danego układu optycznego możliwe. Tylko, że powyżej x100 już nic nie widać bo aberracje na optyce za 1.5USD dyskwalifikują narzędzie nie mówiąc o luzach i skrzypieniu plastikowego pokrętła ostrości. Przy odrobinie cierpliwości i wprawy możesz coś tam zobaczyć, w sumie mikroskop nie jest popsuty, ale.. no jakby nie działa.

Nie jest możliwe zrobienie czegoś dobrze i tanio bo albo wszystko będzie bezkompromisowo wykonane z porządnych, sztywnych elementów których zakup i obróbka kosztuje czas i konkretne pieniądze, albo dostaniesz plastikowo-drewnianą zabawkę.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

marek1707, A co poleciłbyś tak do 2000 zł? Czy nie ma takiej drukarki, która jest w miarę dobra w takiej cenie? Myslisz, że lepiej się nie pchać na tanie drukarki i poczekać aż stanieją czy nazbierać na droższą?

A co myślicie o tej drukarce?

http://allegro.pl/2015-drukarka-3d-prusa-i3-lcd-sd-fila-2kg-gratis-i5500976043.html

telmal_store, 2015 Drukarka 3D Prusa i3 LCD SD fila 2kg GRATIS

__________

Komentarz dodany przez: Treker

_allegro

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem co masz na myśli pisząc o obudowach do elektroniki. Powiem Ci tak: po długich poszukiwaniach moja firma zdecydowała, że nie stać jej na zakup wystarczająco dobrej drukarki i wszystkie powstające u nas projekty (a robimy ich trochę) obudów zlecamy na zewnątrz płacąc czasem po kilka tysięcy za kilka detali składających się na kompletną obudowę. Dopiero przy takich cenach powstaje rzecz którą możesz bez wstydu pokazać klientowi przyzwyczajonemu do używania komórki, tabletu czy dowolnego dzisiejszego produktu elektronicznego. Nasze modele są spiekane laserem z proszków lub z fazy ciekłej i mogą spokojnie służyć jako kopyta do zrobienia np. form silikonowych i krótkoseryjnej produkcji serii prototypowej. Każda drukarka robiąca w plastiku okazała się w praktyce zabawką. Jeżeli jednak chcesz pobawić się dla siebie i dla fanu robić obudowy do Arduino czy innych hobbystycznych zabawek, wybór drukarek masz szeroki. Koledzy na pewno coś podpowiedzą.

Link do komentarza
Share on other sites

Ta Prusa i3 będzie w sam raz dla ciebie. Do zwykłych powolnych druków(30mm/s) w sam raz.

Jeśli czujesz się na siłach możesz skonstruować drukarkę od zera np.: corexy. Na REPRAPOWO znajdziesz konstrukcje z planami...

Link do komentarza
Share on other sites

Hmm, prusa nie jest zła, tylko czy akurat ta? Nie wiem jak jest w niej ze sztywnością. Ja swoją wykonałem trochę taniej i muszę przyznać że wydruki nie odstają bardzo mocno od innych droższy drukarek. Jak co to mam zapasową ramę do prusy więc jak coś to PW.

Link do komentarza
Share on other sites

Też zastanawiam się nad drukarką 3D. Budżet do 3 tysięcy PLN. Jeśli się da to nową.

Zastosowanie - głównie na użytek własny(akcesoria do dronów) ale pewnie i dla znajomych.

Przeglądam aukcje na allegro ale nie wiem na co zwracać uwagę.

A i czy istnieje oprogramowanie do obsługi które za działa na Macu czyli na systemie OSX.

Link do komentarza
Share on other sites

majsteROMAN, tak jak pisałem już wcześniej, do tej pory miałem większą styczność tylko z takimi drukarkami jak opisane na blogu:

Kto chce zacząć przygodę z drukiem 3D?

Recenzja drukarki 3D Velleman Vertex K8400

Drukarka 3D – GATE od 3Novatica, testy podkładki BuildTak

Przekraczają one Twój budżet. Może ktoś inny doradzi na bazie własnego doświadczenia.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.