Skocz do zawartości

pojazd o wadze 20 kg jakie silniki?


RicS

Pomocna odpowiedź

Aha no cóż, trochę kosztują...20zl za jeden no ale trudno. Tylko teraz pozostaje kwestia podłączenia, patrzyłem na datasheet ale nic mi on nie mówi. Pierwszy raz mam doczynienia z takim układem. Widze, ze ma sporo drobniutkich nóżek, raczej w domowych warunkach trudno to będzie zlutować.

Link do komentarza
Share on other sites

jesli chodzi o konstrukcje o wkiekszej wadze 🙂 proponuje slinki z poloneza 🙂 z wycieraczek radza sobie one z 55kg kazdy:) a w układzie 2 silników np czołg mozna obciazyc spokojnie do ponad 120kg:) zaleta tanie bo 20zł za sztyuke zasilanie 12V i ogromna moc wada nie sa zbyt szybkie:)

koło 4km/h

Link do komentarza
Share on other sites

To, czy są szybkie zależy jeszcze od przekładni, ale chyba chodzi o tą wbudowaną?

Zawsze, jeśli robo naprawdę potrzebuje ciągu, można dać silniki z wózka inwalidzkiego. Przeciąga samochód spokojnie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Te silniki elektryczne co ich dane podawałem wcześniej są wykorzystywane w wózkach inwalidzkich. Napędzają one skutery elektryczne, jeden silnik na jeden skuter. A taki skuter ma swoja masę jakichś 20kg i do tego max. obciążenie dla niego to 70-80kg a ja zamontuje 2. Tylko, ze jeden taki kosztuje 150zl razem z przekładnią. Tu mam moc i szybkość. A czy mógłbym prosić o jakiś schemat podłączenia VNH2SP30?

Link do komentarza
Share on other sites

hm hm chciałbym wtrącić... Masz już aparaturę ? Jeśli będzie to jakaś z demontażu z zabawki to nie czytaj dalej.Ale jeśli "kupna" aparatura RC to przypominam że steruje ona pewna linia sygnałowa.... zazwyczaj impulsy z zakresu 1 - 2ms. Poczytaj jak odbywa się sterowanie serwomechanizmu. Na silniki wysyłany jest podobny sygnał, odczytywany i przetwarzany przez elektronikę regulatora obrotów... Czyli nie masz typowego sygnału jaki potrzebny był by do sterowania mostkiem....

Jeśli się mylę to przepraszam ;] Ale wydaje mi się że jeszcze jakaś elektronika powinna odczytywać i przetwarzać sygnał sterujący....

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.