Skocz do zawartości

USBASP, arudino uno


piter161

Pomocna odpowiedź

Mam problem ponieważ chciałem wgrywać programy na atmege 328P-PU bez użycia arduino, lecz programator nie chce się zainstalować na windows 8 (brak podpisów cyfrowych). Bootloader wypaliłem z arduino uno, a czy można programować atmege na płytce stykowej bez wyciągania tej z arduino? Czy za każdym razem muszę przekładać te atmegi?

Link do komentarza
Share on other sites

Zaraz, to jak wypaliłeś bootloader, jak programator ci nie działa?

Generalnie tak, możesz podłączyć programator do odpowiednich nóżek na płytce stykowej, nie ma znaczenia.

A co sterowników do Windowsa, to polecam po prostu sobie zrobić jakiegoś pendrive-a z Linuksem, idealnie nadaje się do takich rzeczy, nic nie trzeba doinstalowywać, a Arduino IDE wygląda dokładnie tak samo.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

prevud, przeczytaj pierwszy post. Nie mogę zainstalować USBASP ponieważ nie ma podpisów cyfrowych na win 8 (próbowałem różne sposoby i nic). Więc programuje atmegi przez uno tylko ze muszę wciąż podmieniać w tym arduino. Pytam czy da się zaprogramować atmege przez uno gdy w arduino jest atmega, i w tym czasie programować druga na płytce stykowej?

Link do komentarza
Share on other sites

prevud, przeczytaj pierwszy post. Nie mogę zainstalować USBASP ponieważ nie ma podpisów cyfrowych na win 8 (próbowałem różne sposoby i nic). Więc programuje atmegi przez uno tylko ze muszę wciąż podmieniać w tym arduino. Pytam czy da się zaprogramować atmege przez uno gdy w arduino jest atmega, i w tym czasie programować druga na płytce stykowej?

Wyłączałeś podpisy cyfrowe przy ładowaniu systemu?

Instalowałem to na win8 i nie miałem problemów wcześniej.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.