Skocz do zawartości

Tranzystory


Wojtek

Pomocna odpowiedź

Jak już kupujesz to kup sobie stacje lutowniczą XY 369, sam mam taką i używam jej od 4 lat bez wymiany grota 😉. Bardzo szybko sie rozgrzewa i łatwo można do niej kupić inne rodzaje grotów, a co najważniejsze jest stosunkowo tania jak na swoje parametry.

A co do tych watów, to podaj konkretną lutownice o którą pytasz.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Niepodoba mi sie że mają taką dużą moc, ale to może takie moje zboczenie 😉. Bo moja stacja ma 45W.

Myślę że 60W starczy ale niech się jeszcze wypowiedzą bardziej doswiadczeni z tymi lutownicami.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak bym wyjął ten układ do zdalnego sterowania z samochodu RC to nie mógłbym podłączyć od razu silników bo nastą pił by zbyt duży spadek mocy, więc powinienem zrobić coś takiego ( http://obrazki.elektroda.net/11_1214407230.jpg ) ale wpadłem na pomysł żeby może zamiast takiego czegoś użyć zwykłego L293D - czy to dobry pomysł?

Link do komentarza
Share on other sites

Przecież tam są gotowe mostki (najczęściej na tranzystorach), po co chcesz robić jeszcze jeden? Co rozumiesz przez pojęcie "nastąpił by zbyt duży spadek mocy" i skąd wiesz, że właśnie tak będzie?

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, ale pamiętaj że jeśli dasz na zasilanie silników takie samo napiecie jak na logikę L293d to na wyjściach względem masy będziesz miał napięcie mniejsze o ok. 1.2 albo 1.6V.

Wynika to z tego że w L293d są tranzystory biopolarne.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, ale pamiętaj że jeśli dasz na zasilanie silników takie samo napiecie jak na logikę L293d to na wyjściach względem masy będziesz miał napięcie mniejsze o ok. 1.2 albo 1.6V.

Wynika to z tego że w L293d są tranzystory biopolarne.

Pozdrawiam

Warto jeszcze pamiętać, że stan niski na wyjściach to około 0.7V, więc kolejny spadek napięcia do uwzględnienia.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.