Skocz do zawartości

Schemat montażowy. Jaki program?


Bazzby

Pomocna odpowiedź

Potrzebuję wykonać schemat montażowy do swojego LFa robionego, z tym, że płytka nie jest zrobiona powierzchniowo, wszystkie elementy są w obudowie przewlekanej.

Chodzi mi o coś takiego jak w tym artykule:

https://www.forbot.pl/forum/topics20/dla-poczatkujacych-przepis-na-robota-w-pelni-programowalny-line-follower-vt2356.htm

Może cie polecić jakiś program do wykonania tego, czy pozostaje mi bawić się w to pędzlem w Paincie?

Link do komentarza
Share on other sites

Bazzby, ale chodzi o wykonanie na płytce uniwersalnej, czy chcesz wykonać projekt własnej PCB?

PCB już mam 😉 Chodzi o projekt płytki uniwersalnej. Taki widok z góry, dokładnie jak wspomnianym przeze mnie wyżej artykule

Link do komentarza
Share on other sites

Bazzby, to niestety najprawdopodobniej będziesz musiał samodzielnie narysować wszystko (przynajmniej tak było to robione w podanym przez Ciebie artykule).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Niewielu ludzi o tym wie, ale Fritzing naprawdę dobrze nadaje się do projektowania płytek prototypowych.

Wszystko, co trzeba zrobić to skasować breadboard, który jest domyślnie i przeciągnąć z palety odpowiednią płytkę (taką z paskami albo tylko z dziurkami). We własnościach elementu możemy ustawić wielkość. Jeśli mamy stripboard, to klikając na paski możemy usuwać lub dodawać połączenia.

Dzięki temu, że Fritzing operuje na obrazkach części tak jak one wyglądają, a nie na symbolach czy footprintach, możemy dość dobrze dopasować odległości dziurek do naszych elementów. No i najlepsze jest to, że jeśli najpierw zrobimy schemat, to potem Fritzing nam pokazuje przerywanymi liniami co należy z czym połączyć, oraz pozwala zweryfikować poprawność połączeń.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.