Skocz do zawartości

MOBOT-RCR i tryb MODEM


danioto

Pomocna odpowiedź

Cześć!

Mam robota, z którym komunikowałem się póki co po kablu, a że jestem zwolennikiem idei wolnościowych, szkoda było mi robota na smyczy prowadzać. Jak zwykle za każdą ideą idą pieniążki, więc sięgnąłem do kieszeni i nabyłem takie oto dwa moduły:

MOBOT-RCR-USB-V2

MOBOT-RCR-V2

Po niecierpliwym rozpakowaniu z pudełka, moduł A podłączyłem do komputera, zaś moduł B zasiliłem i zwarłem sygnały TX oraz RX. Dzięki temu po odpaleniu programu putty udało mi się zapętlić komunikację i odebrać to co wysłałem. SUKCES!

Problemem jednak jest fakt, że domyślnie moduły przychodzą ustawione domyślnie w trybie RADIO, co oznacza, że komunikacja radiowa nie może odbywać się jednocześnie w dwie strony. W dokumentacji wyczytałem, że wystarczy zewrzeć zworkę M i moduł B przechodzi w tryb MODEM (full-duplex). Niestety po zwarciu wspomnianej zworki komunikacja nie działa. Daje się zauważyć mryganie diody RX w module B, jednak dioda TX milczy, sam moduł również.

Stąd pojawia się moje pytanie: czy ktoś ma doświadczenia ze wspomnianym zestawem? Byłbym bardzo wdzięczny, za jakąś wskazówkę.

Pozdrawiam!

Daniel

Link do komentarza
Share on other sites

Wszystko jasne. Dostałem mejla od producenta:

Proszę używać tylko trybu RADIO. Tryb MODEM nie jest obsługiwany w obecnych wersjach urządzeń.

Nie ma to jak sprzedawać elementy z nieaktualnym opisem oraz dokumentacją na stronie. Ogólnie nie polecam.

Link do komentarza
Share on other sites

Już napisałem Marku do nich z żądaniem zwrotu pieniędzy oraz towaru. Ciekawy jestem polityki firmy, bo dla 200 złotych raczej nie opłaca się oszukiwać ludzi, ale co z tego wyjdzie to dopiero zobaczę w ciągu kilku następnych dni.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.