Skocz do zawartości

Podział użytkowników.


Treker

Pomocna odpowiedź

Napisz jasno co Ci się nie podoba i tyle.

Nie podoba mi się że masz zamiar podzielić użytkowników na gorszych i lepszych. Nie podoba mi się że narzekacie na głupie posty, zamiast je usuwać i pisać dlaczego. I nie podoba mi się też zbyt mały guzik raportuj. Cała reszta jest OK.

[ Dodano: 06 Maj 09 10:52 ]

Co do guzika oczywiście już nieaktualne. I mam nadzieję że do reszty wkrótce też.

Link do komentarza
Share on other sites

Dużo o tym debatowaliśmy, poprawa nastąpiła prawie, że od razu, ale z tego co widzę na krótko, bo znowu pojawiają się tematy i posty, których było już tysiące na forum. W szczególności jest to niestosowanie się też do punktu 3.a regulaminu.

Coś z tym trzeba w końcu zrobić

Link do komentarza
Share on other sites

Może i ja wtrącę swoje "3 grosze" - jestem za raportowaniem postów - podobny system działa na elektrodzie i chyba się sprawdza.

Elektroda nagradza raportowanie postów dodatkowymi punktami i może właśnie warto przemyśleć system punktowy lub jak ma to miejsce na allegro "gwiazdkowy".

Porady, instrukcje, sensowne artykuły powinny być nagradzane punktami in +, natomiast bezsensowne zapytania oraz posty lądujące w koszu - nagradzane punktami in - ?

Do tego jakieś nagrody za zgromadzenie określonej liczby pkt - system taki motywowałby zarówno do dbania o własne wypowiedzi jak i poziom forum?

Inaczej mówiąc - najstarszy i najlepiej sprawdzający się system zarządzania tzw. "bata i

marchewki".

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Według mnie cały problem jest mocno naciągany. Owszem, kretyńskie tematy potrafią mocno zirytować, ale prawda jest taka, że takowe pojawiają się względnie rzadko (nie częściej niż raz na tydzień), a większą głupotą wykazują się inni użytkownicy, którzy toczą, nierzadko długie, dyskusje na temat nieprzestrzegania regulaminu itp. Niech po prostu moderator skasuje temat, da ostrzeżenie i sprawa zamknięta, drugi raz z danym użytkownikiem takiego problemu nie będzie. Jeżeli chodzi o elektrodę, to dziennie pokazuje się tam więcej "nieregulaminowych" tematów, niż tutaj w ciągu tygodnia. Większość ląduje w koszu z odpowiednim uzasadnieniem w dość krótkim czasie.

Link do komentarza
Share on other sites

Większość ląduje w koszu z odpowiednim uzasadnieniem w dość krótkim czasie.

Czyli są osobniki stale piszące "do kosza", ale jednocześnie mogące udzielić komuś porady.

Zauważ, że jakkolwiek moderatorzy diody naprawdę się starają, to nie jest to aż tak duży sztab ludzi jak na elektrodzie. I często to forum jest "zamulane" bezsensownymi poradami i toczącymi się przy nich dyskusjami.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja jestem negatywnie nastawiony co do systemów punktowych, bo potem ludzie skupią się tylko na raportowaniu a nie napisaniu. Zresztą każdy powinien chcieć, aby forum z którego korzysta było "czyste" - a nie robić to dla jakiś plusików.

A co do motywacji,,, jest konkurs są (wydaje mi się, że dobre) nagrody o sporej wartości, można napisać artykuł i wygrać 😉

No chyba, że coś z tym konkursem jest nie tak - bo jakoś nikt nie komentuje tamtego newsa 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Ja jestem negatywnie nastawiony co do systemów punktowych, bo potem ludzie skupią się tylko na raportowaniu a nie napisaniu. Zresztą każdy powinien chcieć, aby forum z którego korzysta było "czyste" - a nie robić to dla jakiś plusików.

Popieram, punktacja jest bezsensowna, ale zauważyłem, że na diodzie jest podobny problem z "piwami" i "pomógł". Czasem są pod rząd 3 takie same posty odpowiadające na pytanie wyżej, dostaje piwo i pomógł tylko jeden z nich. Jak również zauważyłem bezsensownie rozdawane pomógł, piwa za odpowiedź na pytania typu co to jest lutowanie (to jest tylko przykład). Niektórym od raportowania bardziej się chce odpowiedzieć na głupie i bezsensowne pytanie, bo one jest tak oczywiste, że może autor tematu postawi im "pomógł". Coś tu jest nie tak według mnie.

PS: Żeby nie było ja też dostałem "pomógł" za coś co można znaleźć w 5 sek. na google lub na diodzie. A sam daje piwa jak uważam tak samo jak autor jakiegoś postu tylko nie chcę pisać bez sensu drugiego prawie takiego samego postu, więc się po prostu tak jakby pod tym postem podpisuję, że moja opinia jest taka sama.

Link do komentarza
Share on other sites

Popieram, punktacja jest bezsensowna, ale zauważyłem, że na diodzie jest podobny problem z "piwami" i "pomógł". Czasem są pod rząd 3 takie same posty odpowiadające na pytanie wyżej, dostaje piwo i pomógł tylko jeden z nich. Jak również zauważyłem bezsensownie rozdawane pomógł, piwa za odpowiedź na pytania typu co to jest lutowanie (to jest tylko przykład). Niektórym od raportowania bardziej się chce odpowiedzieć na głupie i bezsensowne pytanie, bo one jest tak oczywiste, że może autor tematu postawi im "pomógł". Coś tu jest nie tak według mnie.

Na to już nic nie poradzimy, gdy widzę takie dziwne "pomógł" lub "piwo" to czasami je usuwam, ale nie zawsze daje radę to wyłapać 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.