Skocz do zawartości

Podział użytkowników.


Treker

Pomocna odpowiedź

Ja też bym to wywalił, ale wtedy się obrażą Ci co tam pomagali.

Nie wiem czy ja jestem jakiś przewrażliwiony czy nie ale najchętniej to bym usuwał 5 na 7 postów tego usera:

https://www.forbot.pl/forum/profiles/1627.htm

Czy ja już mam jakieś odchyły, że nie widzę sensu w jego postach czy jednak ze mną wszystko ok?

Bo już na prawdę puszczają mi nerwy.

Link do komentarza
Share on other sites

Powiem tak:

jak dla mnie zablokowanie możliwości pisania we wszystkich działach może być krzywdzące, a to że osoba chce pomóc i jeśli tylko odpowiada rozsądnie jest jak najbardziej na plus. Np w sytuacji gdy osoba x miała jakiś problem i sobie z nim poradziła, a potem osoba y ma ten sam problem i pyta się jak sobie z nim poradzić, to blokowanie, lub uznawanie z spam tej odpowiedzi zniechęci do udzielania się na forum. Ponadto ta osoba x może być "uczniem" w elektronice, ale byś świetna z mechaniki, a blokowanie jej dostępu do działu "mechanika" blokuje również możliwość dzielenia się wiedzą.

To że poziom spada może być spowodowane lenistwem początkujących który myślą, że na forum ktoś im da gotowca.

Każde złamanie regulaminu powinno być wypominane, ale nie ostrzeżeniem, tylko upomnieniem, a dopiero kilka upomnień dawałoby ostrzeżenie.

Wszystkie tematy, pokazujące, że dana osoba nie zrobiła nic w celu rozwiązania problemu powinny być usuwane z wytłumaczeniem dlaczego.

Ale jeśli tylko osoba pokazała, że myślała nad tym problemem, przejrzała tematy na forum opisujące podobne problemy i wysunęła własną propozycję rozwiązania, znaczy tylko, że traktuje tą sprawę poważnie i chce się czegoś nauczyć.

Jednak jestem ZA tym pomysłem, bo pokazałoby to innym użytkownikom, że mają do czynienia z osobą niedoświadczoną i niektóre pytania, mogące czasami się wydać dziwne, lub banalne mogą dla tej osoby wiele znaczyć, bo w końcu nie chodzi o to, żeby "umieć", ale żeby "rozumieć". Nie można karcić pięciolatka za to że nie wie dlaczego żarówka świeci, ale jeśli się powie, porozmawia, zachęci do pomyślenia, rozbudzi się w nim ciekawość świata i spowoduje że inne trudniejsze zagadnienia będzie w stanie rozwiązać samemu, a powiedzenie "bo prąd przez nią płynie i nie truj mi już więcej" nic nie poprawi, a nawet pogorszy.

[ Dodano: 04 Maj 09 08:58 ]

A tematy niezgodne z regulaminem wywalić. Co to niby szkodzi osobom które pomagały?

Link do komentarza
Share on other sites

Każdy ma swój początek i chce się nauczyć czegoś jak najlepiej. Dlatego tworzy się fora żeby konsultować wszystkie problemy i uczyć się nowych ciekawych rzeczy. Nie wiem czemu ale zauważyłem ze większość osób chce zrobić z tego portalu strone dla ekspertów. Co najciekawsze chcą to tylko osoby zazwyczaj po albo w trakcie studiów. Jak dla mnie to jest troche chamskie. Każdy miał swój początek i wie pewnie jak trudno było się w tym wszystkim połapać i myślę że zamiast klasyfikować użytkowników na lepszych i gorszych to lepiej zrobić jakiś oddzielny dział dla Expertów powyżej iluś tam postów a ci co uważają się za lepszych niech poprostu nie odpisują na takie posty jak np podał użytkownik treker co najwyżej powinno się rozważyć taki post czy jest na temat a jak nie to dać upomnienie.

Link do komentarza
Share on other sites

lepiej zrobić jakiś oddzielny dział dla Expertów powyżej iluś tam postów

No to Special11 załapie się do czołówki 😉

myślę że zamiast klasyfikować użytkowników na lepszych i gorszych

Jest "mała" różnica pomiędzy początkującym, a gorszym. Ja jestem początkujący, ale nie proszę o gotowy kod do line followera, a jak udzielono Ci wskazówek to odpisałeś:

nie ma to jak liczyć na zawodowców
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam.

Mam na imię Wiktor i jestem studentem Politechniki Łódzkiej. Czytam posty na diodzie od dłuższego czasu i wydaje mi się, że podział na mniej i bardziej doświadczonych jest dobrym pomysłem. Każda nowa osoba powinna otrzymać na początku status nowicjusza. Mogłaby dodawać posty we wszystkich działach, nie tylko dla początkujących z tym, że stawałyby się one „widzialne” dopiero po zatwierdzeniu przez moderatorów. Po napisaniu kilku sensownych postów i zdobyciu zaufania mogłaby awansować w danym dziale będąc nadal nowicjuszem w innym. W ten sposób np. spec od mechaniki byłby w stanie dawać rady i odpowiadać na pytania będąc jednocześnie mniej wiarygodnym źródłem informacji w dziale dla elektroników. Chciałbym wiedzieć, czy osoba odpowiadająca na moje pytanie ma doświadczenie czy też dopiero zaczyna ale chce pobić rekord napisanych postów dziennie.

Link do komentarza
Share on other sites

Proponuję przejść do głosowania w tej sprawie. Zrobić ankietę na głównej w takiej treści:

Czy chcesz aby na diodzie nie było głupich postów?

a) Tak

b) Nie

c) To moderatorzy utrzymują poziom forum i od nich zależy jak dioda będzie wyglądać.

d) Usunąć Specjal11

Moderatorzy, to jest wasza działka! Jeżeli post nie spełnia wymogów to go do kosza i nie liczycie się z narzekaniami, nieważne kto będzie narzekał, Ja, Treker, czy Specjal11. Poza tym nie będzie narzekań, jeżeli napiszecie dlaczego usuwacie temat i co zrobić żeby nie usunąć kolejnego tematu o czym wspominałem wcześniej. Macie tylko kilka postów dziennie do usunięcia, za mało moderatorów jest? Sześciu moderatorów, na 3 posty dziennie... W dodatku pracuje chyba tylko jeden, raz na tydzień, skoro pojawia się temat czy nie zablokować pisania userom... Zamiast się pytać czy zablokować to i tamto, lepiej zwerbujcie kolejnego dobrego moderatora...

IMG_4a003e427d4309173.png

Link do komentarza
Share on other sites

Witaj Łodzianinie. Też jestem z łodzi.

Nie wiem czy zatwierdxzanie przez moderatorów to dobry pomysł. Strasznie by to spowolniło dyskuję, poza tym nie mogłaby ona tak łatwo zadawać pytań. Dlatego jak dla mnie taka ranga powinna być, ale raczej jako informacja dla innych(tak samo jak Expert), a nie coś zakładające blokady.

Link do komentarza
Share on other sites

Szczerze popieram Kret-a. Sam jestem początkujący, ale raczej staram się szukać informacji w różnych źródłach, a dopiero potem pisać na forum.

Link do komentarza
Share on other sites

A ankieta to dobry pomysł.

Tylko może na razie dać spokój z d)

Wiem, że Was irytuje, ale dostał 2 ostrzeżenie, może się poprawi.

Link do komentarza
Share on other sites

Spowolniłoby uzyskiwanie odpowiedzi od osób nowych, to prawda... ale po kilku sensownych wypowiedziach nie byłyby już kontrolowane w ten sposób. Co z tego, że teraz dyskusja toczy się szybko skoro musisz się przebijać przez posty, które nic nie wnoszą? Jeżeli zostanie utworzona nowa ranga to będzie to jakiś postęp bo od razu ludzie będą widzieli na ile poważnie mogą traktować wypowiedź. No ale skoro taka osoba nadal będzie mogła swobodnie pisać to tak czy siak będziesz musiał się przebijać przez śmieci nim znajdziesz odpowiedź. Jeżeli widząc, że ktoś lubi sobie pisać "na wagę" będziesz pomijał posty to po co w ogóle je wyświetlać?

Link do komentarza
Share on other sites

A jeżeli komuś będzie zależało na odpowiedzi już i teraz, to być może sam poszuka jak będzie musiał czekać powiedźmy max 12h na zatwierdzenie posta. Wiecie ile to czasu na poszukiwania? :]

Link do komentarza
Share on other sites

W sumie to o oftopie nie ma nic w regulaminie, i jednej rzeczy nie rozumiem.

Skoro ja dostałem ostrzeżenie za nie używanie google itp. bo szukałem tylko na datasheet to czemu inni którzy pytają np. co to anoda i katoda albo w temacie piszą "POMOCY" nie dostają ostrzeżeń? Myśle że powinno być pierwsze ostrzeżenie słowne albo coś takiego..

A no i za co usunięcie konta? nie ma nic takiego w regulaminie

btw. nie jestem Specjal11 ;]

Link do komentarza
Share on other sites

btw. nie jestem Specjal11 ;]

- Wiem, to aluzja tylko.

Co do tego że dostałeś ostrzeżenie, nie ma sprawiedliwości, trafiłeś nie na tego moderatora, a na tym forum każdego moda razi co innego. Tutaj moderatorzy są do każdego działu ci sami jednym słowem są to specjaliści (11) od wszystkiego. Więc muszą dzielić userów na kategorie respektu, gdyż nie chce im się trzymać poziomu forum na jednym wysokim poziomie. (Nie wszyscy oczywiście)

Link do komentarza
Share on other sites

Swego czasu chciałem żeby był na diodzie podział tak aby modzi mieli swoje działy, co dało by najlepszy efekt moim zdaniem. Pozatym no sory u mnie trzeba sobie zasłużyć żeby ostrzeżenie dostać.

Ale co zauważyłem, od czasu jak wróciłem na diode to sie ostrzeżenia posypały 😃.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.