Skocz do zawartości

Zdjęcia szpiegowskie Psotka3


Pomocna odpowiedź

Oho, no widać ładnie ci wyszła płytka 😃

Ty chyba specjalizujesz sie w linefollowerach 😃

Życze powodzenia w dalszej konstrukcji tego robota.

Link do komentarza
Share on other sites

Płytka jest ładna bo została wykonana przez firmę, sam nie zrobiłbym metalizacji otworów i przelotek pod prockiem, projektując płytkę wykorzystałem w pełni to, że będę ją zamawiał, aby wszystko się zmieściło zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Lfr jest skończony pod względem elektronicznym, dorabiam jeszcze mechanikę.

Link do komentarza
Share on other sites

No, no, gratulacje. W jakiej firmie robiłeś płytkę jeśli można spytać i jaki jest jej wymiar? Jak masz zamiar zamontować silniki do płytki, ponieważ nie widzę tam żadnych innych otworów oprócz przelotek? Pozdrawiam 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Płytki wykonane w firmie Satland, średnica płytki 10cm (oczywiście nie w miejscu wcięć na koła). Silniki będą klejone do specjalnej nadbudówki (w której będą akumulatorki li-pol) wykonanej ze spienionego pcv i laminatu. Silniczki pochodzą od Psotka, w którym były przyklejone do laminatu klejem na gorąco, spełnił on znakomicie swoją funkcję, miałem problemy z odklejeniem ich.

Link do komentarza
Share on other sites

Płytki wykonane w firmie Satland

Ile płytek Ci wysłali? Bo 2 są w cenie jednej, a mi przysłali 3 😃 .

Nie mogę się doczekać efektu końcowego. Ja już odszedłem od koncepcji line follower'a przegubowego i też chcę zrobić dwukołowca. Na razie i tak muszę nauczyć się programować co pewnie trochę czasu mi zajmie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zamawiałem 2 i tyle też mi przysłali. Linefollower przegubowy jest łatwiejszy do oprogramowania, ale za to ma dużo trudniejszą do zrealizowania mechanikę. Jeśli masz dobry napęd, lekkiego robota i dobry kod, to lfr dwukołowy w niczym nie ustępuje przegubowcowi. Poważyłem prawie wszystko, Psotek3 będzie ważył około 120g, Psotek2 waży 305g 🤯.

Link do komentarza
Share on other sites

Pojemność 100mAh, wydajność ponoć 20C, waga bez kabli i złącza 3g (dane producenta), Psotek3 będzie zasilany dwoma takimi maleństwami. Akumulatorki pochodzą stąd. Kupiłem 6 sztuk więc będę miał 3 pakiety na wszelki wypadek, choć nie sądzę, że będą potrzebne. Szacowany pobór prądu przez całego robota to około 60-80mA(wliczając w to prąd silników przy pełnym wysterowaniu).

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Sabre, jak wyglądała przesyłka z hobbycity? Długo czekałeś i ile za samą przesyłkę sobie policzyli?

I skąd masz takie silniki 🙁 Moje "ciągną" 0.4A :|

Link do komentarza
Share on other sites

Pojemność 100mAh, wydajność ponoć 20C,
Szacowany pobór prądu przez całego robota to około 60-80mA(wliczając w to prąd silników przy pełnym wysterowaniu).

Zadam zapewne głupie pytanie, ale tzn. że robot powinien działać na nich mniej więcej 1,5h?

Piwo dla Ciebie 😉 , właśnie takiej strony szukałem. Tam jest wszystko czego dusza zapragnie.

Link do komentarza
Share on other sites

Przesyłka kosztowała 5,95$. Zamówienie zostało złożone 20.04, 04.05 miałem kopertkę, płaciłem przez paypala w dniu złożenia zamówienia, więc po 2 tygodniach miałem akumulatorki w domu. Dodatkowo już po pierwszym zakupie dostaje się u nich rabat, ale chyba tylko na wybrane produkty.

Psotek3 powinien mniej więcej działać bez przerwy około godziny, pobór prądu był szacowany, mogę się mylić, jak pomierzę dam znać.

Silniczki kupiłem kiedyś na Wolumenie, są to escapy, opisywałem je w poście o Psotku tu na diodzie.

Link do komentarza
Share on other sites

Gdyby ktoś chciał mogę coś ściągnąć z tego sklepu, po kosztach, po przelaniu na moje konto jakiejś kaucji żebym nie został na lodzie.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.