Skocz do zawartości

Zdjęcia szpiegowskie Psotka3


Pomocna odpowiedź

To może spróbować zrobić jakieś większe zamówienie w kilka osób, zawsze przesyłka się rozłoży bardziej.

Albo jak sobie coś będziesz brał, wtedy przesyłka Cię mniej wyniesie.

Link do komentarza
Share on other sites

Przy większym zamówieniu trzeba się liczyć z tym, że przesyłka może pójść na cło niestety. Do 40euro bodajże nie płaci się cła ani podatku, ale z paniami na poczcie nigdy nie wiadomo (to one w sumie decydują czy przesyłka pójdzie na cło czy nie, niezależnie od wpisanej wartości na paczce). Moja poszła na cło, bo miała pieczątkę, że ok, a wartość była 23,39$.

Link do komentarza
Share on other sites

rasta, czegoś takiego nie radze, bo z tego co wiem, to gdy paczki będą większe=cięższe to celnicy się nimi zajmą i będzie trzeba zapłacić za cło, a wtedy biznes się nie będzie opłacał 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Jest jeszcze opcja dogadania się ze sklepem, żeby wpisali na paczce "free samples" lub cokolwiek podobnego, niezależnie od wartości, raz czy dwa mi się tak udało, można spróbować (po wytłumaczeniu im, że mogą nam u nas doliczyć połowę wartości paczki raczej powinni zrozumieć i się zgodzić)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

rasta akurat jeśli o to chodzi to w tym sklepie idą o krok dalej, możesz "wybrać" wartość jaką wpiszą na przesyłce. Można wpisać 100%, albo mniej. Chodzi jednak o to, że to poczta decyduje czy odesłać paczkę na cło, pomimo wartości na paczce. Jeśli gabaryty będą duże to i niski koszt nie pomoże, bo na cle poproszą cię o wyciąg ze sklepu i wtedy lipa.

Link do komentarza
Share on other sites

hm hm może okażę się profanem ale ile te akumulatorki mają V ? Bo widze tylko culomby (columby?)

Hm hm napewno obliczły by to z wzorów na 1C=1F*1V itd ale ..... po maturze jakoś mam niechęć do liczenia czegokolwiek ;]

Płytka cóż, na twoim miejscu zrobił bym 2 robociki i pokusił się o sprzedaż jednego na allegro ;] Nieźle zaplanowany robocik ;]

Link do komentarza
Share on other sites

Maxo 20C oznacza, że maksymalny, ciągły prąd rozładowania wynosi 20*prąd jaki akumulatorek może oddawać przez godzinę do rozładowania, czyli w tym przypadku 20*100mA=2A.

Przyjmuje się, że napięcie wynosi 3,6-3,7V dla akumulatorków li-pol (zależnie od typu, są i inne napięcia), jest to w rzeczywistości średnie napięcie na akumulatorku, w pełni naładowany ma 4,20V rozładowany około 3V.

Zamówiłem 2 płytki na wszelki wypadek, sprzedawać nie będę, pozatym robocik został zaprojektowany pod silniczki, które mam ja, niekoniecznie inne będą pasować.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Z jednej strony z przodu jest uswitch, z drugiej przy tym żółtym kondensatorku tantalowym (pierwsze zdjęcie, lewa strona u góry) jest TSOP, procek ATmega168. Psotek3 już działa, skończyłem dziś mechanikę, na razie mam programik testowy, który mierzy napięcie akusów, przeprowadza kalibrację czujników i steruje źródłem prądowym, które zasila diody z czujników.

Link do komentarza
Share on other sites

Jedna drabinka to podciąganie wejść mostków H do plusa, a druga tworzy dzielnik napięcia z fotorezystorami tak, aby potem można było to odczytać przez ADC.

Link do komentarza
Share on other sites

Psotek3 już jest skończony tak pod względem elektronicznym jak i mechanicznym. Teraz pracuję nad oprogramowaniem tego demona szybkości. Wtajemniczeni widzieli krótki filmik przedstawiający kalibrację. Jak znajdę chwilę czasu na tygodniu, to wrzucę jakieś zdjęcia.

Link do komentarza
Share on other sites

Wtajemniczeni widzieli krótki filmik przedstawiający kalibrację.

Potwierdzam, widziałem i robi wrażenie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Ja z chęcią bym też zobaczył jak to wygląda w tak profesjonalnie zrobionym robocie. Cały czas się uczę i może ten filmik natchnie mnie jakąś nową myślą 😅

Link do komentarza
Share on other sites

Filmik był nagrywany telefonem komórkowym przy niezbyt dobrym oświetleniu, nie ma więc powalającej jakości, dodatkowo wgranie na jakiś portal niesie za sobą kolejną stratę jakości. Jak pożyczę od znajomego kamerkę to wrzucę na diodę filmik w lepszej jakości (niecierpliwym mogę wysłać filmik na maila jak mi napiszą adres na PW).

Dodaję zdjęcie gotowego Psotka3, wyszło troszeczkę nieostre, ale widać na nim wszystko:

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.