Skocz do zawartości

Kurs budowy robotów - wstęp, spis treści


Komentator

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mam problem z IR. Zbudowałem robota - silniki działajš. Napisałem program który reaguje na komendy wysyłane z pilota IR. Kody się zgadzajš ale niestety prawy silnik nie chce współpracować. Lewy nie ma takich problemów.

Mam podpięte wszystkie czujniki: zbliżeniowe, styki, fotodiody.

Gdzie może leżeć problem? Co sprawdzić?

Link do komentarza
Share on other sites

AndyN, na ten moment jeszcze nie mogę podać konkretnego terminu. Mam nadzieję, że uda się zamknąć temat w styczniu (najpóźniej początek lutego).

marlow75, jeśli silniki osobno działają, a po dodaniu IR coś przestaje funkcjonować, to wina musi leżeć gdzieś w Twoim programie. Niestety muszę odpowiedzieć, że "u nas na etapie testów działało", więc błąd w sprzęcie wykluczam 🙂 Sprawdź na spokojnie, czy na pewno cały program działa tak jak powinien, może jednak o czymś zapomniałeś? Jeśli będziesz miał problemy, to załóż proszę osobny temat, aby nie "mieszać w głowach" innym, którzy chcą podstępować zgodnie z kolejnymi artykułami tego kursu.

Link do komentarza
Share on other sites

Raf11, nie testowaliśmy na Leonardo, ale shield jest na tyle uniwersalny, że nie powinno być żadnych problemów 🙂

Chciałem jedynie potwierdzić, że na Leonardo robot śmiga, aż miło. Do 5 lekcji włącznie wszystko działa bez problemów 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Czy można podłączyć bluetoth (myślę, że można ale przydałoby się pokierowanie) i sterować za pomocą bluetooth. Myślę o tym robocie jako alternatywie do MBOTA i sterowaniu za pomocą interfejsu SCRATCH.  W szkole mam 10 tych robotów i myślę jakby je łatwo wykorzystać do programowania i sprzęglić ze scratchem.

Link do komentarza
Share on other sites

@Nunki, nie testowałem, ale nie powinno być żadnego problemu. Mamy nawet wystawione na shieldzie złącze UART na takie okazje - podpięcie modułu nie powinno być żadnym problemem 😉 Kwestia odpowiedniego oprogramowania.

Link do komentarza
Share on other sites

Czy jest gdzieś w internecie schemat do druku 3d z plastiku karoserii do tego forbot robota. Mamy  w szkole troche tych robotów, drukarki 3d i chcielibyśmy wydrukować kolorowe karoserie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Nunki nie ma takich plików, ale to świetny pomysł - może uda się nam coś fajnego zaprojektować! Masz jakiś pomysł jak mogłoby to wyglądać? Chcielibyście zakryć całość, obudować konkretne elementy lub uzyskać jeszcze inny efekt? Pomyślimy co da się zrobić 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.