Skocz do zawartości

Problem z znalezieniem materiałów do pracy dyplomowej


MDDW

Pomocna odpowiedź

Cześć wszystkim!

Mam następujący problem, piszę pracę dyplomową na temat realizacji systemów wbudowanych dla potrzeb robotów mobilnych. Problem będzie zrealizowany jako system ekspertowy w języku C#.

Pytanie moje jest takie: czy znacie może jakąś pozycję/podręcznik/artykuł/książkę, w której jest pokazany ogólny sposób realizowania systemów wbudowanych. Np. jeśli chcę zbudować robota, który porusza się na kołach to wybieram takie i takie rozwiązanie/procesor/platformę programistyczną lub Arduino/Raspberry PI itd., a jeśli robot kroczący to taką i taką opcję.

Po prostu szukam takiej zgromadzonej i usystematyzowanej wiedzy w postaci tekstu/pytań/algorytmu.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Share on other sites

Obawiam się, że problem jest zbyt złożony, a na decyzje projektowe wpływ ma zbyt wiele czynników, w tym nietechnicznych (dostępność, cena, umowy licencyjne, doświadczenie zespołu), żeby można było napisać prostą receptę. Do tego przez cały czas pojawiają się nowe rozwiązania i zmienia się dostępność istniejących, więc taka książka szybko straciłaby aktualność.

Jestem pewien natomiast, że z łatwością znajdziesz publikacje "naukowe" sponsorowane przez konkretne firmy, udowadniające niezbicie, że jakiś konkretny ich produkt jest absolutnie najlepszy do wszelkich zastosowań. Tylko nie wiem jak szczere byłoby opieranie swojej pracy dyplomowej na czymś takim.

Link do komentarza
Share on other sites

Na jakiej jesteś uczelni?

Ogólnie w ramach uczelni możesz mieć dostęp przez bibliotekę do stron z różnymi badaniami/publikacjami, typu Springer Link lub Science Direct. Tam poszukaj, może znajdziesz coś pasującego do zagadnienia.

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.