Skocz do zawartości

Układ NE555


Wojtek

Pomocna odpowiedź

Diody prostownicze na tym schemacie mogą byc dowolne?

[ Dodano: 26 Cze 09 11:03 ]

Ja mam 2 amperowe 5062 - mogą być? I po co podłączać pin 5 układu NE555 - z doswiadczenia wiem że układ działa i bez tego?

Link do komentarza
Share on other sites

Kolega mskojon podaje Ci na tacy rozwiązanie, a Tobie nie chce się nawet zajrzeć do dokumentacji? NE555 będzie działał z pinem CONT "w powietrzu", ale jeśli z niego nie korzystasz to odsprzęgasz go kondensatorem - tak wynika z datasheetu.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Oj Kolego, podpadasz... A widzisz gdzieś na schemacie "+" przy kondensatorze? Polecam lekturę http://www.edw.com.pl/index.php?module=ContentExpress&file=index&func=display&ceid=60&meid=13 i radzę zaznajomić się ze wszystkimi tematami z tamtej strony, bo moderatorzy nie śpią, a systematyczna niewiedza na tym forum nie jest mile widziana.

Nie, nie są spolaryzowane. Tak, każda dioda o maksymalnym prądzie przewodzenia większym od prądu płynącego przez dany odcinek układu będzie ok.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A tak przerobiony schemat będzie dzialał :

Chodzi mi o to aby układ nie dawał sygnałów na wyjściu gdy fototranzystor będzie oświetlony.

[ Dodano: 26 Cze 09 01:30 ]

Pomyłka na schemacie: symbol R4 1K ma byc przy rezystorze a nie przy foto tranzystorze.

Link do komentarza
Share on other sites

Klasyczny układ multiwibratora, napięcie na kondensatorze zmienia się w przybliżeniu liniowo, tworząc przebieg zbliżony do trójkątnego. Do kondensatora podłączyć wtórnik napięciowy wykonany ze wzmacniacza operacyjnego. Wydajność prądowa stopnia wyjściowego WO starczy na jedną, góra dwie diody. W przypadku większej ilości układ będzie się rozrastał w kolejne wzmacniacze operacyjne, lub tranzystory.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.