Skocz do zawartości

Trzycięgnowy mechanizm przesuwający


Koles

Pomocna odpowiedź

Bo napięcie jest "punktem startowym". Jeżeli Twój układ potrzebuje (a potrzebuje) takie a takiego napięcia, to musisz mu je zapewnić na wyjściu zasilacza. Z 5V te silniczki z tymi driverami będą miały siłę kręcić się na pusto, ale podnoszenie "członu" wymaga sił i momentów a ten dostajesz z płynącego prądu. Im napięcie wyższe tym prąd w uzwojeniach narasta szybciej i do wyższej wartości a to oznacza silniejszy napęd i większe maksymalne prędkości obrotowe. Skoro tak jest, Arduino ma do tego przygotowane specjalne gniazdko a zasilacz 9-12V nie kosztuje więcej niż 5V to czemu z tego nie skorzystać? Nie rozumiem Twojego oporu. Wolisz rzeźbić, ucinać kable i coś tam łączyć? Zasilanie komputera musi być pewne, bo za chwilę będziesz pisał "Ratujcie, coś mi nie działa, procesor wariuje, puściłem zasilanie 5V przez płytkę stykową i co mam teraz robić?". A przecież wystarczy wetknąć wtyczkę odpowiedniego zasilacza do Arduino i pobrać z pinu Vin odpowiednie napięcie dla driverów, takim samym kabelkiem jak reszta sygnałów. Arduino będzie wtedy zasilane z osobnej, czystej szyny 5V przez własny stabilizator i tym samym nie będzie problemów ze zwisami i resetami procka.

Układy podłączone do zasilania wezmą tyle prądu ile potrzebują. Płytka Arduino to jakieś mA, ale silniki to już coś. Nie sądzę jednak, żeby każdy z tych mikrusów pobierał aż 0.5A, ale jeżeli tak twierdzisz to wybierz zasilacz 2A - zdaje się że i tak o słabszy trudno. Te drivery przy 0.5A wydają ostatnie tchnienie więc prąd taki wydaje mi się sporo naciągany.

OK, to ostatni raz, trochę mi szkoda czasu. Przemyśl to, zapytaj kumpla i zrób jak uważasz.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.