Skocz do zawartości

Stary komputer Co zrobić z jego części


Vether2K

Pomocna odpowiedź

Witam przed świętami sprzątałem pokój jako że interesuje sie informatyką to mam troche części pc I znalazłem mój poprzedni komputer Chiałbym z niego zrobić coś ciekawego i pytanie czy sie nada i ewentualne pomysły co by to mogło być:

Płyta główna: Gigabyte Ga-M55S-S3

Procesor: Athlon 64 x2 4800+

Ram: 3 GB DDR2

Dysk: Sata 80 GB

Grafika : Gigabyte 7900 GT TurboForce Zalman

Zasilacz 450 W

Co moge z tym zrobić?

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem, czy to podchwytliwe pytanie, ale... z tych elementów możesz złożyć np. komputer. Nie wiem jakiej odpowiedzi oczekiwałeś, ale tylko to przychodzi mi do głowy. Jeśli liczysz na to, że można wylutować kilka elementów i np. zbudować z tego robota, to niestety tak nie jest 🙁

Link do komentarza
Share on other sites

Idzie i to dużo zrobic pod warunkiem ze się znasz na elektronice.

1. Niektóre tranzystory z płyty głównej(mówię o powierzchniówce) pasują jako części zamienne do francuskich aut i skuterów wodnych, chodzi oczywiście o elektronikę.

2. Tam masz cała masę rezystorów, kondensatorów i tranzystorów które idzie wykorzystac do budowy prostych urządzeń tranzystorowych. Od podsłuchów po przez zdalne sterowanie, termostaty, proste alarmy, sygnalizatory oraz inne układy tranzystorowe.

Scalaków raczej nie wykorzystasz bo do innych rzeczy raczej nie pasują.

Aby coś takiego tworzyc musisz miec podstawową wiedze elektroniczną i miernik uniwersalny aby te elementy móc pomierzyc.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Vether2K, nie wiem, czy masz tam odtwarzacz CD/DVD, bo znajdziesz tam bardzo fajną, małą, gotową oś do CNC (silniczek krokowy i prowadnice) - niektórzy robią z nich plotery do pisania na karteczkach samoprzylepnych 🙂 Oprócz tego, z mechaniki, w dysku znajdziesz silniczek również, ale nie wiem, czy DC. Oprócz tego przydadzą się wentylatorki 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.