Skocz do zawartości

Stowarzyszenie Robotyków


SeerKaza

Co myślisz o stowarzyszeniu  

49 użytkowników zagłosowało

Wyniki głosowania są ukryte!

Ankieta jest już zamknięta!


Pomocna odpowiedź

niepełnoletnich nawet sporo. Gorzej z tymi co chcą być założycielami tych mam narazie 5. Ale może znajdzie się kilku na diodzie

[ Dodano: 21 Cze 09 10:30 ]

Ja nazwę narazię sobie odpuszczam. Gadam z ludźmi i próbuje zrobić jakiś zarys statusu. Ale jak narazie wszystko jest na dobrej drodze. Więcej dzieje się na moim gg niż tu ;]

Link do komentarza
Share on other sites

Cóż, nie ma co dumać tylko trzeba się w końcu zebrać i je założyć.

Szukamy ok. 20 osób (pełnoletnich) chętnych do jego założenia. Co prawda do rejestracji stowarzyszenia w sądzie wystarczyłoby 15 osób ale zawsze może się ktoś "wykruszyć", więc dla pewności lepiej jak będzie nas więcej.

Zainteresowanych przystąpieniem prosimy o przysłanie do 30.06.2009 emaila na adres:

towarzystwo.robotykow@gmail.com

podając:

Imię, nazwisko, datę urodzenia, nick z forum, nr tel. i miejscowość zamieszkania

W momencie, kiedy zgłosi się wystarczająca liczba osób, rozesłana do nich zostanie informacja na temat proponowanego miejsca i daty zebrania inaugurującego działalność towarzystwa.

Informacje na temat postępów w zakładaniu stowarzyszenia będą zamieszczane na tym forum.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jeżeli by brakowało jednej osoby to tak jak już pisałem jestem chętny ale dopiero w sierpniu kończę 18. Jak co to zawsze jestem chętny. Pisałem już z SeerKaza że mam znajomego który zakładał już stowarzyszenie dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości mogę się go spyta o stronę praktyczną.

EDIT: Okręg rybnicki

Link do komentarza
Share on other sites

Ktoś wcześniej rzucił pomysł pozyskania dofinansowania z UE.

Problem jest taki, że wniosków napływa dużo, a środków już nie tak dużo. Na pewno tak ot nie dadzą,więc trzeba by było mieć jakiś program działalności.

Myślę, że wymienione już wcześniej warsztaty nie byłyby takim złym pomysłem, jednak wymagają już kadry, lokalu i pomocy naukowych, tj. jakiś komputerów, robotów itp.

Na początek, na rozkręcenie działalności można by było organizować jakieś niewielkie koła zainteresowań w szkołach, czy uczelniach, jako część Stowarzyszenia. Już w takich niewielkich (bądź większych, zależnie od liczby członków) grupach istniałaby możliwość tworzenia wspólnych projektów i startowania w konkursach, oczywiście jako członkowie Stowarzyszenia i oddawania np 10% nagrody. W grę również wchodzi zorganizowanie drużyny do FLL.

Co do rabatów dla członków... sprawa na pewno nie jest taka prosta:

- Hej jestem ze Stowarzyszenia Robotyków

- O jak fajnie. Lubię robotykę. Masz 15% rabatu.

- Dzięki!

Trzeba by było prowadzić dyskusję, danej firmie musiałoby to się opłacać. Owszem, jeśli liczba osób w Towarzystwie będzie spora, firma będzie miała większą rzeszę klientów, którzy ze względu na rabat chętniej by tam kupowali. Dodatkową kartę przetargową może grać tu serwis internetowy, który jeśli tylko by miał ładną liczbę odwiedzin mógłby mieć reklamy danych firm.

[ Dodano: 22 Cze 09 07:07 ]

Ja okręg Łódzki. Może znajdę kilka osób w mojej nowej szkole 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Myślę, że władze uczelni dysponują większymi finansami, zapleczem technicznym oraz przez to chęciami by pomóc w organizowaniu takich rzeczy, niż władze szkół..Niedługo odwiedzę promotora (dziekana;) ) - spróbuję coś podpytać

Link do komentarza
Share on other sites

Może załóżcie jakieś forum na darmowej stronie

Nie było mnie przez dłuższy czas i tak "odgrzebuję" co ciekawsze tematy.

Właśnie powyższy cytat, zaczyna mnie niepokoić. Po co zakładać kolejne forum ???

Jest portal elektroda dla elektroników i wortal dioda dla entuzjastów robotyki. Jeżeli założenie stowarzyszenia ma wiązać się z kolejnym wortalem, to z góry będzie skazane na niepowodzenie. Najczęściej tego typu inicjatywy, kończą się odejściem lub podziałem jakiejś grupy.

Sama idea jest owszem ciekawa, ale uważam że "przynależność" do Diody już jest sporym wyróżnieniem.

Proszę bardzo - wyprodukujmy Diodowe t-shirt, naklejki na auta, gadżety itp.

Ale zakładanie stowarzyszenia tylko po to być członkiem mija się z celem. Owszem, jestem "ZA" ale w obrębie Diody, a nie jako oddzielne Stowarzyszenie. Tu jest miejsce na wymiane doświadczeń, pomysłów, publikację swoich osiągnięć. I to bez ponoszenia kosztów, które są nierozerwalnie związane z przynależnością do Stowarzyszenia.

Poza tym za wpłacone składki/przynależność, każdy będzie czegoś oczekiwał. Sam prestiż przynależności do grupy, w której bycie jest związane tylko z opłaceniem składki jest zbyt mały. Skoro mogę być zrzeszonym robotykiem bez wiedzy ? Sam jestem członkiem SEP - ale musiałem sobie na to zapracować, przynajmniej pomyślnie zdanym egzaminem....

Co w chwili obecnej mogłoby zaoferować Stowarzyszenie: rabaty na zakupy i legitymację członkowską ? Kupując prenumeratę EdW czy też EP dostaję na wstępie rabaty na zakupy nawet do 30% !

Rozumiem promowanie robotyki, dzielenie się wiedzą, ale już w chwili obecnej dość dużo ludzi robi to na Diodzie, i jedyne co jest w obecnej chwili naprawdę potrzebne to zachęcenie kolejnych Robotyków-Amatorów do publikacji swoich prac na Diodzie.

Spotkania sympatyków robotyki czy też forumowiczów Diody, mogą być cyklicznie organizowane w różnych częściach Polski (robi tak np PDAClub)

Na koniec: w władzach każdego stowarzyszenia, powinni zasiadać ludzie, którzy:

1. Mają naprawdę dużą wiedzę w danym temacie,
2. Dysponują wystarczającą ilością wolnego czasu

3. Chcą przekazywać swoja wiedzę innym i potrafią to robić

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Proszę bardzo - wyprodukujmy Diodowe t-shirt, naklejki na auta, gadżety itp.

Jakby ktoś był chętny, to się zgłoście można na prawdę coś takiego zrobić.

Spotkania sympatyków robotyki czy też forumowiczów Diody, mogą być cyklicznie organizowane w różnych częściach Polski (robi tak np PDAClub).

Nie wiem czy w "naszej tematyce" same spotkania mają sens, no chyba żeby tylko pogadać i się poznać. Bo wiedzę można zdobywać przez forum, ale warto spotykać się na zawodach, ostatnio na FTL w Gdańsku była liczna grupa userów diody 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Mam dostęp do "ultra" taniej drukarni. Zresztą na allegro tez jest dość dużo ogłoszeń, firm produkujących niedrogie a atrakcyjne gadżety.

Tak dla przypomnienia: wędkarze, płetwonurkowie, strażacy i inni maja już swoje "nalepki". Może warto zastanowić się nad jakimś małym konkursem na projekty Diodowych Gadżetów ?

Grafika, to nie jest moja mocna strona 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.