Skocz do zawartości

Kurs Raspberry Pi - #7 - dostęp zdalny VNC, SCP, klucze RSA


Komentator

Pomocna odpowiedź

Cześć.

Czy da się korzystać z winSCP przy połączeniu z maliną przez serial?

Czy ta możliwość jest dostępna tylko do połączeń przez sieć?

Jeśli est taka możliwość to jak przekierować połączenie na wybranego COMa?

Pozrawiam

Zuk

Link do komentarza
Share on other sites

@Zuk winSCP dedykowany jest do łączenia się przez sieć. Szczerze mówiąc nigdy się nie spotkałem z tym, aby wykorzystywać go do łączności przez COMa. Może jednak ktoś zna taką metodę? Chętnie sam poczytam 🙂

Edytowano przez Gieneq
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam wszystkich,

Też miałem problem z błędem "Server refused our key".

Udało mi się go rozwiązać nie kopiując treści zapisanego klucza *.ppk, lecz kopiując z pola "Public key for pasting into OpenSSH..." (zaznaczone na czerwono poniżej). Od tego momentu śmiga bez problemu 🙂  Kod RSA zapisany w pliku wygląda nieco inaczej niż ten z czerwonego pola/z kursu oraz zaczyna się od:

---- BEGIN SSH2 PUBLIC KEY ----
Comment: "rsa-key-20200413"

Capture.thumb.PNG.466fefea806fbacd511e68e661e37c70.PNG

Mam nadzieję, że zadziała u innych, u których również występował te błąd 🙂 
 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Hej.

Mam dosyć niewielki, lecz utrudniający nieco pracę problem. Zauważyłem, że niezależnie od ustawień rozdzielczości raspi-config program VNC Viewer wyświetla okno o rozdzielczości 1024x768. Próbowałem trochę pobawić się w modyfikację pliku /boot/config.txt, lecz również nic z tego. Może macie jakieś rady dlaczego tak się dzieje?

Zauważyłem, że kiedy podłączę monitor do RPi oraz przechwycę pulpit poprzez VNC, wyświetlana jest większa rozdzielczość. Powyższy problem występuje jedynie, wówczas kiedy RPi jest podłączone wyłącznie do zasilania.

Swoją drogą dziękuję bardzo za kurs. 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

@MaciejZyskowski miło słyszeć, że kurs jest pomocny 🙂 Co dokładnie wpisywałeś w pliku config.txt? Czy porady z poniższych linków nic u Ciebie nie poprawiały?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, Treker napisał:

@MaciejZyskowski miło słyszeć, że kurs jest pomocny 🙂 Co dokładnie wpisywałeś w pliku config.txt? Czy porady z poniższych linków nic u Ciebie nie poprawiały?

Dziękuję za szybką odpowiedź. 🙂

Być może coś mi wcześniej umknęło, ponieważ po zakomentowaniu dtoverlay=vc4-fkms-v3d rozdzielczość VNC zmieniana jest wedle mojej woli (tzn. ustawień w config.txt). 🙂

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@Piotr12345 VNC potrzebuje jakiś interfejs graficzny, w końcu zapewnia dostęp zdalny do pulpitu. Wersja lite z tego co kojarzę nie zawiera GUI więc najprościej przeinstaluj Raspberry Pi OS na wersję desktop/full.

Edytowano przez Gieneq
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.