Skocz do zawartości

Kurs STM32 F1 HAL - #3 - płytka Nucleo, środowisko


Komentator

Pomocna odpowiedź

Po ~2 latach od zakupu zestawu zabieram się w końcu za kurs xD Mam tylko pytanie - czy są duże różnice w programowaniu F103RB oraz L4?

Te drugie płytki nie są obecnie dostępne w sprzedaży ale w kursie im poświęconym są ciekawe poruszone ciekawe tematy, które chciałbym sobie zrealizować (elementy poboczne oczywiście posiadam). Innymi słowy - czy dam radę zrealizować kurs L4 na płytce F103RB?

Link do komentarza
Share on other sites

@Wloczykij555 mogą być problemy, ale jeżeli masz jakieś doświadczenie to coś uda Ci się zrobić. Testowałem przykłady z kursu na płytce F3 discovery i niektóre przykłady działały bezproblemowo - np. nie będzie większych dylematów z GPIO. Ale jakiś typowy sprzęt to musisz się domyśleć co zmienić, np jakby był nie ten timer.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@SuchyMan2 po podłączeniu STLinka czyli programtora co masz na nucleo/discovery, komputer powinien wykryć urządzenie USB - czyli wyda jakiś dźwięk. Nowe STLinki sąwidoczne jako urządzenie USB kompozytowe i masz tam Mass Storage - czyli jakby pendrive do przucania binarek, masz tecz tryb CDC do komunikacji przez wirtualny port COM. Jak nie wydaje dzwieku to znaczy ze masz kabel USB tylko zasilający. Jak wyda dzwiek, to zobacz w menadżerze urządzeń czy widac jakies urzadzenia USB, stlinki, albo nowe porty COM.

Link do komentarza
Share on other sites

Wydaje dźwięk jednak komputer nie wykrywa portu. Myślę że problem jest w tym że STM32F100 discovery ma programator ST-Link V1, który nie jest obsługiwany przez nowsze oprogramowanie. Buduje stacje pogody w oparciu o BME280, zamówiłem układ z serii L4 Nucleo z nowego kursu. Mam nadzieję że nie będzie z nią problemu.

Edytowano przez SuchyMan2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.