Skocz do zawartości

Kurs STM32 F1 HAL - #3 - płytka Nucleo, środowisko


Komentator

Pomocna odpowiedź

@cyberluk czy wykonałeś ten krok, który zaczyna się od poniższego fragmentu?

Cytat

Teraz czeka nas ważny krok, czyli wybór mikrokontrolera oraz płytki. W polu Series wybieramy STM32F1, a następne jako Board wybieramy NUCLEO-F103RB. Konfiguracja powinna wyglądać następująco:

 

Link do komentarza
Share on other sites

@cyberluk no to niestety nie jestem w stanie chyba dać żadnej innej porady 😕 Z kursu tego korzysta regularnie sporo osób i nikt nie zgłasza podobnego problemu (jak sam tutaj widzisz). Możliwe, że to coś związanego bezpośrednio z Twoją konfiguracją PC. Może jakieś programy się "gryzą", a może problemem jest wersja systemu... Ciężko coś stwierdzić. Masz szanse zrobić test na innym PC?

Link do komentarza
Share on other sites

Hej, mam problem z wgraniem bibliotek :c Download target firmware nie działa a po akceptacji warunków wyskakuje taki komunikat. Eclips ma dostęp do sieci, parametry zapory zmienione, program zainstalowany na C i workbench też na C. Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić ?

aaa.png

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dnia 10.10.2019 o 11:25, Treker napisał:

@cyberluk no to niestety nie jestem w stanie chyba dać żadnej innej porady 😕 Z kursu tego korzysta regularnie sporo osób i nikt nie zgłasza podobnego problemu (jak sam tutaj widzisz). Możliwe, że to coś związanego bezpośrednio z Twoją konfiguracją PC. Może jakieś programy się "gryzą", a może problemem jest wersja systemu... Ciężko coś stwierdzić. Masz szanse zrobić test na innym PC?

mam identyczny problem co on, zrobiłem wszystko podręcznikowo, patrząc każdy krok 5 razy zanim cokolwiek kliknę. wszystko zainstalowane, all aktualne, patrzyłem all porty na kompie, i te 2.0 usb, i 3.0 i nic.

Link do komentarza
Share on other sites

Wystąpił u mnie taki sam problem jak u cyberluk oraz MarcinPura. Czy udało się znaleźć rozwiązanie?

#Edit: Ponowna instalacja System Workbench i zrestartowanie komputera pomogło. Zostawiłem też bez zmieniania domyślną ścieżkę katalogu instalacji

Edytowano przez Emerid
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Hej,

Mam problem ze sterownikami, zainstalowałam je przed podłączenie płytki:

obraz.thumb.png.2edbeff8642bd237e79fc7b9b6611f13.png

Ale po podłączeniu urządzenia tak wyglądam MU:

obraz.thumb.png.0bc2ec3651e288042ef76901f33133a5.png

Spróbowałam uruchomić pierwszy program, ale po naciśnięciu Run pojawia się taki błąd:
obraz.thumb.png.9fd8544ebfbb3949ce47c427ee663a39.png

Macie pomysł jak to rozwiązać?

Link do komentarza
Share on other sites

@Justyna1101 może to pomoże:

"The problem is solved.

It is fixed by going to the Run Configurations, Debugger tab, Debugger tab, Mode Setup, Reset Mode: Change to Software system reset.

The underlying problem is that my STLink is V2, not V2.1 and this does not have an hardware reset."

Pytanko, co masz za sprzęt? To nie jest przypadkiem jakiś bluepill i stary programator na kablu? st-link v2 z Ali?

Link do komentarza
Share on other sites

A zainstaluj ST-LINK Utility, gdzieś powinien być już instaler przy ściąganiu Cuba

image.thumb.png.156d8c03dd77c6f20d6617d7a623ac5e.png

I zobacz czy da się podłączyć urządzenie - 3 ikonka pod menu. Później wybierz z menu st-link i firmware update i zaktualizuj. 

Edytowano przez Gieneq
Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli system nie wykrywa programatora, to raczej nie ma szans działać. Proponuję najpierw ustalić dlaczego windows nie widzi płytki.

Pierwsze co warto sprawdzić to kabelek USB - czy na pewno są w nim podłączone linie danych, w sumie zawsze warto wypróbować inny.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.