Skocz do zawartości

Dlaczego to wszystko jest takie drogie?


deshipu

Pomocna odpowiedź

Ah, jakie to prawdziwe 🙂 Można się naprawdę zdziwić zaczynając robić takie projekty ile po drodze jest kosztów i ile może się zdarzyć. Do Twojego wpisu można dopisać jeszcze osobny "rozdział" o tym, co dzieje się przy trochę większej ilości zamówień (ale nie tak dużej, aby wszystkie koszty "znikały" w całej skali). Zaczynają się regularne maile i telefony od klientów, reklamacje (nawet jeśli produkt jest sprawny), zwroty, paczki giną na poczcie. Do to tego czas potrzebny na pakowanie i wysłanie zamówienia wcale nie jest marginalny. Na koniec jeszcze wypadałoby zapłacić podatki itd. i nagle się okazuje, że te ceny w sklepach nie są takie olbrzymie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

A mnie ten artykuł trochę rozbawił. Wniosek jest taki:

Zatem być może jednak warto kupić czasem taki "przedrożony" nowy produkt -- w ramach inwestycji na przyszłość.

Z drugiej strony autor wszystko kupował w Chinach, najtaniej jak się dało - za sprowadzanie kopert należy się chyba medal.

Czyli inaczej podsumowanie mogłoby brzmieć tak:

"Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy (...) to jest zły uczynek (...). Dobry, to jak Kali zabrać komu krowy."
Link do komentarza
Share on other sites

Wszystko mi opadło. Naprawdę brakuje mi słów na odpowiedź.

[ Dodano: 13-04-2017, 14:35 ]

@Elvis mogę ci obiecać, że jeśli cokolwiek zamówisz, to specjalnie dla ciebie wyślę ci to w ręcznie robionej hipsterskiej kopercie z ekologicznego recyklowanego papieru za 40 franków. I doliczę to do ceny wysyłki, oczywiście. Żebyś się nie czuł, że dostajesz jakąś taniochę z Chin.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Panowie, spokojnie, nie ma co się emocjonować 😉 Dodam, że na poczcie w Polsce ceny kopert również nie zachęcają do zakupów. W normalnych sklepach ceny są już zdecydowanie lepsze 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.