Skocz do zawartości

Sprawdzenie rozmieszczenie elementów na płytce prototypowej.


EasyPeasy_

Pomocna odpowiedź

Chcę przenieść ten układ:

Umożliwiający pomiar prądu silników z mostka L298N przy wykorzystaniu pinów SENSE A i SENSE B wraz z dostosowaniem sygnału dla przetwornika ADC dzięki OpAmp na płytkę prototypową tą (50mm x 70mm) -> https://abc-rc.pl/plytka-uniwersalna-50x70mm-pcb

Rozrysowałem sobie na kartce jak bym chciał rozmieścić elementy i szczerze mówiąc nie było to łatwe, cieżko to wszystko upchać na tak małej płytce, ale niby się udało. Moglibyście zobaczyć, sprawdzić z schematem powiedzieć czy jest dobrze i czy ma sens to robić na płytce prototypowej gdzie są tak blisko siebie wszystkie elementy czy może jednak wydać z 50 zł zaprojektować płytkę w Eaglu i zamówić w firmie produkującej płytki?

Rozmieszczenie elementów od góry:

To jakbym chciał połączenia/sygnały Kynarem poprowadzić:

To jak wygląda płytka z rozmieszczony elementami:

Link do komentarza
Share on other sites

Myślałeś kiedyś o tym, aby nauczyć się Eagla (albo przynajmnuej Fritza)?

Ile razy, panie niedouczony inżynierze, będziesz na tym forum pytał o podstawy?

Świetnie że chcesz zostać inżynierem a nie kucharzem - bo byś pewnie pytał o przepis na takie fajne grzybki w kropki...

Wybaczcie - ile można...

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Myślałeś kiedyś o tym, aby nauczyć się Eagla (albo przynajmnuej Fritza)?

Ile razy, panie niedouczony inżynierze, będziesz na tym forum pytał o podstawy?

Świetnie że chcesz zostać inżynierem a nie kucharzem - bo byś pewnie pytał o przepis na takie fajne grzybki w kropki...

Wybaczcie - ile można...

A pomyślałeś, może jak we Fritzu narysować taki schemat? Na schemacie ideowym są połączenia między elementami, a na rysunku rozmieszczenie elementów na płytce prototypowej, które jak dla mnie jest widoczne i łatwe do odczytania.

W Eaglu to też nie to samo, bo połączenie ścieżkami to nie to samo co Kynarem, bo przewód może przechodzić sobie nad innym przewodem, a ścieżka już nie, a chodzi w tym temacie o zrobieniu tego na konkretnej płytce prototypowej 50 x 70 mm z 280 otworami.

Poza tym w żaden sposób nie pomogłeś.

I nie Tobie decydować o tym czym są podstawy, a czym nie. Spytałem o prawidłowość połączeń i mam do tego prawo, jak Ci się nudzi w życiu i potrafisz tylko trollować to nie odwiedzaj moich tematów.

Link do komentarza
Share on other sites

Pisałem: naucz się. W eaglu da się bez problemu. Przy Fritzu faktycznie, możesz mieć sęki... Ale to przecież zabawka!

Inżynier który nie potrafi posługiwać się podstawowymi narzędziami?

Coś jak instrument dęty uczyniony z tylnej części kozy.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Pisałem: naucz się. W eaglu da się bez problemu. Przy Fritzu faktycznie, możesz mieć sęki... Ale to przecież zabawka!

Inżynier który nie potrafi posługiwać się podstawowymi narzędziami?

Coś jak instrument dęty uczyniony z tylnej części kozy.

Ktoś napisał, że nie potrafię posługiwać się Eaglem ? Jesteś upośledzony czy ślepy wyraźnie napisałem, że schemat w Eaglu z rozmieszczeniem na płytce i połączeniem ścieżkami to nie to samo co narysowanie tego z połączeniem Kynarem, bo ścieżki nie przejdą nad siebie, poza tym dzięki kratkom na kartce widać każdą dziurę z płytki prototypowej.

Link do komentarza
Share on other sites

Koza, trąba, inżynier, dupa.

Złóż sobie sensowne zdanie...

Nie mam na to czasu trollu. Koniec dyskusji z Tobą. Idź sobie dokończ lepiej swojego robocika, którego widocznie porzuciłeś -> https://www.forbot.pl/forum/topics47/automatyczne-ladowanie-akumulatorow-vt14553.htm

Zresztą nic dziwnego skoro jesteś tutaj tylko od trollowania.

Rozumiem jakbym narysował to jakoś nie schludnie, byle jak, ale narysowałem kolorami każdy element jest podpisany, każda kratka reprezentuje osobną dziurkę, każda dziurka jest opisana A,B,C 1,2,3 itd.

Do tego osobno jest rysunek z rozmieszczeniem elementów, a osobno z poprowadzeniem sygnałów Kynarem, też dodatkowo kolorowo i każda pogrubiona kropka oznacza, że tam są nózki jakiegoś elementu, w czym ty masz problem do mnie?

Link do komentarza
Share on other sites

Rency i nogi siem uginajom...

Ty się rysowania schematów uczyłeś na zajęciach z plastyki, czy na wuefie?

I takie coś ma być inżynierem... Tfu!

Teraz właśnie pokazałeś jaką żenującą osobą jesteś, trolluj dalej i obrażaj. Mam lepsze zajęcia niż czytanie Twoich żałosnych postów.

[ Dodano: 20-11-2017, 22:39 ]

Może na tym schemacie lepiej wszystko widać:

IMG_20171120_214610-min.thumb.jpg.9cd65accc48af38a8b3f2d69f00503ae.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.