Skocz do zawartości

Arduino Mega 2560 Klon i Windows 10


pawo90

Pomocna odpowiedź

Witam,

Zakupiłem klon Arduino oparty na układzie 2560 ale niestety nie mogę się z nim połączyć.

Czy problemem może być windows 10 na którym pracuję?

Urządznie po podłączniu do USB zostaje wykryte ale nie rozpoznane 🙁.

W przypadku klona Arduino NANO takich problemów nie ma 🙁

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

No właśnie urządzenie nie zostało rozpoznane 🙂

Wkładając urzadzenie do USB windows widzi urządzenie ale go nie rozpoznaje. Przez to nie mogę się również z nim połączyć za pomocą IDE.

Próbowałem instalacji sterowników z chińskiej strony:

http://www.wch.cn/download/CH341SER_EXE.html

Ale podczas próby instalacji wywalany jest błąd i sterowniki nie zostają zainstalowane.

Na innym PC gdzie mam zainstalowany Windows 7 po instalacji chińskich sterowników moja płytka działa poprawnie.

Tak jak wspomniałem sprawa jest o tyle dziwna, że wersja NANO działa poprawnie, a MEGA2560 już nie 😉

Jakieś pomysły??

Dodam jeszcze, że w 10 wyłączyłem wymaganie dotyczące podpisu cyfrowego sterów...

-------

Edit. 1

Testowałem dosłownie przed chwilą kolejny plik ze sterownikami, i mimo iż sterowniki zostały zainstalowane, to po podpięciu arduino do portu USB, wyskoczył Blue Screen...

Wychodzi na to, że ma moim sprzęcie w przypadku windowsa 10 Arduino nie zadziała 🙁

Link do komentarza
Share on other sites

Jesteś pewien, że to jest Arduino? Może to jednak jest jakiś klon. Jeśli tak, to sprawdź jakiego układu używa do komunikacji przez USB. Nie instaluj chińskich wirusów z losowych stron, tylko wejdź na stronę producenta tego układu i pobierz właściwe sterowniki stamtąd.

Albo po prostu programuj z RaspberryPi i problem z głowy.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jesteś pewien, że to jest Arduino? Może to jednak jest jakiś klon. Jeśli tak, to sprawdź jakiego układu używa do komunikacji przez USB. Nie instaluj chińskich wirusów z losowych stron, tylko wejdź na stronę producenta tego układu i pobierz właściwe sterowniki stamtąd.

Albo po prostu programuj z RaspberryPi i problem z głowy.

To jest klon 🙂 z ładnym napisem "made in china" 😋

Zgadzam się odnośnie tych sterowników, ale skoro udało się uruchomić układ na innym lapku uzywajac tych samych plikow to czemu akurat na moim lapku to nie działa?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.