Skocz do zawartości

Sekwencja wyłączająca robota po naduszeniu przycisku.


TurBan

Pomocna odpowiedź

Witam

Buduje robota zdalnie sterowanego z modułów HC-12 i mam już prawie cały program tylko ni cholery nie wiem jak napisać sekwencje, która po naciśnięciu przycisku ustawi 7 serw w określonym położeniu po czym robot się wyłączy.

Jakby ktoś mógł napisać przykładowy program z wykorzystaniem właśnie modułów HC-12 to pomógłby mi bardzo.

Z góry

Dzięki

Link do komentarza
Share on other sites

No właśnie w tym problem, że niczego nie próbowałem bo nie wiem jak napisać program zdalnie wyłączający arduino, a na internecie nigdzie niewidze żadnych poradników dotyczących tego.

Dlatego chciałbym, żeby mi ktoś napisał przykładowy program tutaj.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Chodzi mi o program w którym po naduszeniu przycisku zostanie wysłany sygnał z modułów hc-12 do robota, który go wyłączy. Tylko, że właśnie nie wiem jak napisać taki program, a na internecie nie moge znaleźć

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli włącznik masz mechaniczny bistabilny to zasilania ne wyłączysz, no chyba że dodasz jakiś przekaźnik.

Jeśli masz włącznik monostabilny to można coś pokombinować.

No chyba że nie chodzi Ci fizycznie o wyłączenie robota tylko np zatrzymanie silników ale tego to nie wiemy bo nic nie napisałeś.

Link do komentarza
Share on other sites

TurBan, najprościej byłoby w takim razie zasilać całość przez przekaźnik. Wtedy Arduino ustawiałoby na swoim pinie logiczne 0, co rozłączałoby przekaźnik i natychmiast wyłączało cały pojazd. Nie będziesz miał wtedy jednak możliwości, aby zdalnie go włączyć (bo Arduino samo odetnie sobie zasilanie). Musiałbyś do tego stworzyć osobny, energooszczędny układ, który zajmowałby się tylko rozłączaniem i włączaniem zasilania.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.