Skocz do zawartości

Co przekonałoby was do wzięcia udziału w konkursie?


Chumanista

Pomocna odpowiedź

Jako że kanał rośnie i zaczyna przynosić jakieś (nie duże ale wciąż) zyski pomyślałem że warto by zrobić coś dla społeczności. Wpadłem na pomysł czegoś w stylu konkursów które robi hackaday (coin battery challenge ostatnio).

Myślałem na przykład nad konkursem na cokolwiek używające USB Power Delivery bo ten standard jest wspaniały a niestety prawie nikt go nie używa.

Czy macie jakieś pomysły?

Jaka nagroda by was przekonała do wzięcia udziału?

Co myślicie o tym pomyśle?

Link do komentarza
Share on other sites

Wydaje mi się, że uczestnictwo w konkursie dla nagrody to przepis na rozczarowanie — i to niezależnie od tego czy wygramy czy przegramy. Dla mnie podstawowymi kryteriami są: 1. czy temat jest ciekawy, 2. czy mam ciekawy pomysł zgodny z tym tematem.

Niestety nie przychodzi mi do głowy żaden interesujący pomysł na robota związanego z USB Power Delivery.

Link do komentarza
Share on other sites

deshipu, jak zawsze masz rację. Może jakiś konkurs na linefollowera, by się coś nowego pojawiło wreszcie xD

Nie wiem.

BTW: Właśnie się zorientowałem że z poprzedniego takiego pomysłu wciąż nie ma żadnych newsów: https://www.forbot.pl/forum/topics37/konkurs-plytki-drukowane-wykonane-profesjonalnie-wedlug-twojego-projektu-za-darmo-vt12704,15.htm 🙁

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli ci brak linefollowerów, to moim zdaniem najskuteczniejszą metodą jest zrobienie warsztatów, albo chociaż przygotowanie materiałów do robienia warsztatów. Jeśli dodatkowo skierujesz to do właściwej grupy wiekowej, to możesz za kilka lat mieć prawdziwy wysyp i odrodzenie hobby.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja z zupełnie innej strony doradzę, że warto też się zorientować jak należy organizować konkursy, aby nie narobić sobie kłopotów. Niestety odpowiednie regulaminy, podatki etc. - taka jest rzeczywistość. Wiadomo, że większość firm/osób robi konkursy na zasadzie "macie nagrody i się cieszcie", ale od pewnego poziomu można sobie narobić przez to problemów. Im się więcej czyta tym wygląda to bardziej zawile (akurat jestem na etapie wdrażania się, aby wrócić na Forbocie z konkursami w 2018 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.