Skocz do zawartości

Raspberry Pi, jaki system, jaki kompilator, dokumantacje itd...


amidar

Pomocna odpowiedź

cpyton, Jython czy IronPython lub inne skrzyżowanie motopompy z czarownicą to nie klasyczny python. Czyli nakładki tworzące kod np. kod zarządzalny NET lub Javy.

Podobnie PHP też ma jakieś dziwne odmiany.

Tylko wtedy nie lepiej do razu pisać w C, C# lub Javie?

[ Dodano: 29-03-2018, 10:03 ]

Niestety cały ten mit o "językach interpretowanych" jest powtarzany jak zdarta płyta przez nauczycieli, którzy nadal słuchają muzyki z kaset magnetofonowych a zegarek elektroniczny uważają za szczytowe osiągnięcie techniki.

To przykro, że takich nauczycieli miałeś🙂

Pewnie nie kończyłeś tej szkoły.

Tu też się pomylili

Owszem istnieją konwertery pythona na inny kod źródłowy a potem kod binarny ale to nie jest standardowe użycie tego języka. Podobnie jak PHP na stronie WWW.

[ Dodano: 29-03-2018, 10:29 ]

Według mnie ARM-CortexM7 z zegarem 216 MHz przy dobrze oprogramowanych przerwaniach powinień się wyrobić w zadanym czasie. Zależy to od tego jak skomplikowane są taski, które układ ma wykonać po przyjściu przerwania (może dojśc do przepełnienia stosu po pewnym czasie działania programu).

Dobry mikrokontroler STM32 pewnie by starczył (przy łagodniejszych założeniach czasowych). Kolega się dopiero pewnie uczy. Zapewnie nie robi projektu komercyjnie, także ma czas na naukę i eksperymenty.

[ Dodano: 29-03-2018, 10:32 ]

Ja nie sygnalizowałem problemów z Pythonem. Wręcz przeciwnie, uważam całą twoją argumentację za, delikatnie mówiąc, kulawą. Ten cały podział na języki "interpretowane" i "kompilowane" który się wbija do głów w szkołach nie ma żadnego związku z rzeczywistością od jakichś 30 lat.

Czyli już prawdziwych języków interpretowanych już nie ma:)

Link do komentarza
Share on other sites

cpyton, Jython czy IronPython lub inne skrzyżowanie motopompy z czarownicą to nie klasyczny python. Czyli nakładki tworzące kod np. kod zarządzalny NET lub Javy.

Coś Ci się, kolego, pozajączkowało... Czym się różni CPython od "klasycznego pythona"?

Owszem istnieją konwertery pythona na inny kod źródłowy a potem kod binarny ale to nie jest standardowe użycie tego języka.

A kto tu o takich wynalazkach pisał?

Link do komentarza
Share on other sites

deshipu zamiast pomóc konstruktywnie koledze wypisuje swoje doktorskie wywody na temat braku różnicy pomiędzy językami kompilowanymi a interpretowanymi

[ Dodano: 29-03-2018, 10:51 ]

Jeszcze została konsola windows i wszystkie powłoki linuksowe używane przez adminów

[ Dodano: 29-03-2018, 10:53 ]

Ja używałem PHP na stronach WWW wiele razy i zawsze moduł serwera Apache interpretował kod PHP w wyniku którego uzyskiwał poprawną stronę WWW, którą przesyła Apache do klienta - przeglądarki

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wyprowadzenie z błędu prowadzącego do porzucenia najlepszego rozwiązania uważam osobiście za całkiem konstruktywną pomoc. Podałem też cały szereg alternatyw, na wypadek gdyby się kolega jednak upierał.

A jak pomógł kolega Mellon, poza wprowadzaniem w błąd definicjami wykutymi na lekcjach informatyki?

Link do komentarza
Share on other sites

Niczego nie wykuwałem. Może kolega musiał kuć na blachę. Zaproponowałem FPGA. A nie TYLKO krytykować INNYCH

[ Dodano: 29-03-2018, 11:32 ]

deshipu,

Wyprowadzenie z błędu prowadzącego do porzucenia najlepszego rozwiązania

A jakie to cudowne rozwiązanie? Python??

Język raczej mało używany przez automatyków. A to automatycy zajmują się sterowaniem, nie informatycy od zakleszczonego papieru w drukarce.

Ja jestem automatykiem i ten język jest fajny do nauki. Ale go traktuję jedynie jako ciekawostkę.

[ Dodano: 29-03-2018, 11:35 ]

amidar, Opisz dokładnie co chcesz zrobić. Jakie zadania mają być realizowane? Wtedy ktoś będzie mógł coś konstruktywnego zaproponować

Link do komentarza
Share on other sites

@deshipu: Ty po prostu nie rozumiesz.

Automatyka jest królową nauk, automatycy to.Elyta Społeczeństwa , a takie gostki od NLP, DSP czy baz danych powinni siedzieć cicho i słuchać prawd objawionych... o robotykach to już nie wspomnę.

Cóż - megalomania jest nieuleczalną neurozą, ale z reguły na nią się nie umiera 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zacięta drukarka to chyba właśnie automatyka jest, nie?

I Automatyk musi papier wyjmować🙂

Idź na rynek Lidla swój Python promować. Kolego nawet platformy nie ma wybranej a Ty już mu język wybrałeś. Może FPGA też w tym pytonku skonfigurujesz:)

Zajmijcie się ****** tematem

Link do komentarza
Share on other sites

@deshipu: Ty po prostu nie rozumiesz.

Automatyka jest królową nauk, automatycy to.Elyta Społeczeństwa , a takie gostki od NLP, DSP czy baz danych powinni siedzieć cicho i słuchać prawd objawionych... o robotykach to już nie wspomnę.

Cóż - megalomania jest nieuleczalną neurozą, ale z reguły na nią się nie umiera 😉

O cudny kolego

Jakiś ty zajefajny

[ Dodano: 29-03-2018, 13:41 ]

No to jak już wszystko wiadomo. Znamy platformę i język to o co chodzi?

Sterowanie rzeczywiste z dokładnością mikrosekund!

Powodzenia:) Jak się uda to proszę wyniki testów podać. Bo kłapać dziobem to 2 latek też umnie.

Link do komentarza
Share on other sites

No to jak już wszystko wiadomo. Znamy platformę i język to o co chodzi?

O nic. Jesteś jedyną osobą, która ma w tym wątku jeszcze coś do powiedzenia, to uprzejmie odpowiadamy, choć to nie na temat. I prostujemy pewne "nieścisłości" które się wkradły do twoich wypowiedzi.

Bo kłapać dziobem to 2 latek też umnie.

Jak widać na załączonym przykładzie.

Link do komentarza
Share on other sites

No właśnie.

[ Dodano: 29-03-2018, 14:09 ]

Zamiast pomóc koledze. Podesłać rozwiązanie problemu. Koledzedeshipu, ethanak, to chyba na miesięcznicę niedługo się wybierają

Link do komentarza
Share on other sites

Tak sobie czytam, chociaż postanowiłem na forum się nie udzielać, ale w końcu nie wytrzymałem - panowie, ogarnijcie się. ethanak, niby poważny człowiek, włosy siwe na głowie, deshipu, pan w średnim wieku, Mellon-a jeszcze nie wygooglałem - niby wiek powinien wiązać się z pewną powagą, a Wy gównoburze wywołujecie zamiast spróbować cokolwiek z sensem napisać. Nie wstyd wam? młodzież to czyta...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.