Skocz do zawartości

Arduino + blockchain + rfid


Worldmaster

Pomocna odpowiedź

Cześć, jestem kompletnie zielony w temacie arduino, jednak mam zamiar zająć się tematem na poważnie ponieważ ma związek z moją pracą inżynierską. Zamierzam zbudować mini stację do ładowania samochodów elektrycznych z wykorzystaniem Arduino(bez fizycznego przesyłu energii). Jednak nie wiem jakie kupić by móc to zrealizować. Stacja mam mieć kilkanaście przycisków, wyświetlacz, antene RFID, dostęp do internetu by podłączyć się do blockchain. Samochodem będzie też płytka Arduino z RFID tagiem, jednak nie mam pojęcia co kupić i żeby nie przepłacać. Z góry dziękuję za jakiekolwiek porady 🙂 W razie czego mogę doprecyzować jeszcze bardziej.

Link do komentarza
Share on other sites

To jest właśnie "w razie czego". Nie dostaniesz żadnej sensownej porady, bo to byłaby dziecinada. Na podstawie tak szczątkowych informacji to można mieć jedynie kolejne pytania, np:

Po co RFID?

Co to jest blockchain?

Co to ma robić, do czego ten cały zestaw skoro nie ma ładować?

Jaki ten wyświetlacz, co tam będzie pokazywane?

Jak będzie wyglądało używanie tego zestawu?

Do czego tyle przycisków?

Jak będzie wyglądać komunikacja nie-ładowarki z nie-samochodem i jakie informacje będziesz tamtędy (którędy?) przesyłał?

Jak chcesz się dostać do internetu? Już samo to w zasadzie dyskwalifikuje Arduiono. Da się, ale to bez sensu.

Czy przewidujesz jakiś inne funkcje lub rozbudowę stacji, np. uzupełnienie o prawdziwe przesyłanie energii? Przewodowe?

No i w czym nie jesteś zielony?

Link do komentarza
Share on other sites

RFID potrzebne mi jest po to by móc zautentykować "samochód"

Blockchain, ciężko wytłumaczyć w kilku zdaniach ale jest to zagadnienie bardzo powiązane z kryptowalutami

Cały zestaw ma symulować proces ładowania, czyli wciskam sobie za pomocą przycisków ile czasu chcę się ładować, dokonywana jest transakcja która idzie do blockchainu i następuje pseudo ładowanie ( chcę zrobić tak że jeśli RFID tag będzie zetknięty ze stacją to wtedy będzie ładowanie albo jakiś inny czujnik dotyku)

Na wyświetlaczu powinno być pokazane liczby, informacja co się w danej chwili dzieje

Tyle przycisków bo : 10 przycisków już na same cyfry + jakiś akceptacji + anulowania

Informacje o nie-samochodzie przejdą za pomocą RFID(w zasadzie to tylko np. ID portfela)

Raczej nie przewiduję rozbudowy stacji.

Czemu dyskwalifikuje Arduino i czemu bez sensu?

Potrafię programować, jednak nie miałem styczności z płytkami programowalnymi.

Link do komentarza
Share on other sites

Może po prostu napisz to sobie w postaci apki na telefon? Masz tam już i wyświetlacz i internet i czytnik RFID, przycisków możesz wrzucić tyle ile ci się na ekranie zmieści, a nie musisz do tego kupować dodatkowego sprzętu ani uczyć się od podstaw zupełnie nowego sposobu programowania.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Bo mikrokontrolery programuje się jednak zupełnie inaczej niż "duże komputery" z nieskończoną ilością zasobów. Szczególnym wyzwaniem będzie liczenie funkcji kryptograficznych do tego twojego blockchaina na 8-bitowym procesorku o szybkości 16MHz — ale podejrzewam, że w kilka tygodni powinien jedną transakcję policzyć, jeśli tylko jakoś poradzisz sobie z dodatkową pamięcią.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.