Skocz do zawartości

Moduł Przekaźnika Arduino


Avabuy

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich. Mam na swoim stanie moduł przekaźnika 4 kanały z optoizolacją i cewką zasilaną na 5V. Mój problem polega na tym iż podłączyłem normalnie moduł przekaźnika do arduino- VCC do 5V, GND do GND , i PIN odpowiadający odpowiedniemu przekaźnikowi ( np. IN2) , po czym zapala się dioda od wskazania że przekaźnik działa lecz mimo to on nie działa. Podłączyłem do styków wentylatorek i nic się nie dzieje pomimo świecenia diody.Dodam , że gdy wczoraj podłączyłem to wszystko działało + towarzyszył miganiu diody od przekaźnika typowy dźwięk , dziś dioda nadal miga lecz nie ma już dźwięku oraz wentylatorek nie działa. Ktoś wie co może być nie tak? ( teraz znów podłączyłem to działał przekaźnik i wentylator , po odłączeniu od USB znów nie działa - znów tylko dioda świeci...- reasumując z niewiadomych przyczyn raz działa a raz nie ) . Bardzo proszę o pomoc 😕 jest to dokładnie ten przekaźnik: https://botland.com.pl/przekazniki/2579-modul-przekaznikow-4-kanaly-z-optoizolacja-styki-7a240vac-cewka-5v.html

Edytowano przez Avabuy
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Zasilam arduibo z usb od laptopa, próbowałem też zasilić z zasilacza 12V i nadal ten sam problem. Część sterująca jest zasilania z arduino a część wykonawcza z 12V dla wentylatora.

Edytowano przez Avabuy
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

Tzn. tutaj jest kwestia 3 połączeń, połączenie wentylatora to nie ma obecnie dużo do rzeczy - dioda mruga ale raz cyka ( jak cyka to przekaźnik działa) a raz nie mimo iż połączenie jest zawsze takie same😕 podłączenie to VCC z przekaźnika do 5V, GND do GND i np IN4 do PINu arduino np . 13

Edytowano przez Avabuy
Link do komentarza
Share on other sites

Ostatnia próba.

Moduł ma dwa piny zasilania i zworę. Chcę wiedzieć czy podłączasz to razem pod wyjście 5V  z arduino, czy jakoś  inaczej.

I zdecyduj się wreszcie czy to działa przy zasilaniu z usb czy nie, bo podajesz sprzeczne informacje.

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Piszę przecież- podłączam tylko i wyłącznie VCC do 5V , GND do GND, IN1 do PINu 13( gdzie tam są dwa piny od zasilania?).Ze zworką nie robię nic. Właśnie ironia jest taka że raz działa a raz nie.. Dlatego napisałem ten temat.

Edytowano przez Avabuy
Link do komentarza
Share on other sites

OK - niech się inni z Tobą męczą, ja już nie mam cierpliwości.

A drugi pin od zasilania masz po prawej stronie jeśli moduł położysz wejściami w dół (jak na zdjęciu na stronie którą podałeś). Poczytaj sobie najpierw dokumentację do modułu który kupiłeś, potem sprawdź czy wszystko jest OK, potem pytaj...

No fakt - ale po co? Przecież na forum są tacy co czytali i po co się męczyć, jak zaraz mi podadzą jak rybę z frytkami na talerzu?

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Przecież czytałem dokładnie zanim napisałem temat... Te zasilanie nie jest nigdzie podłączenie wnioskując po obejrzonych filmach z modułami przekaźników. Wszędzie wystarczy do popawnego działania podłączenie VCC do 5V tak jak ja to robię. I jasno piszę w dokumentacji że " domyślnie połączone z VCC ". Także chyba mnie wprowadzasz w błąd. Jest napisanie " w celu sterowania napięciem 3,3V" a ja mówię iż podłączam normlanie VCC znajdujące się obok GND IN.. do 5V . Ten moduł nie jest dokładnie tym który mam lecz one się praktycznie nie różnią, moduł który mam jest z tej strony: https://abc-rc.pl/Przekaznik-5V-10A-4-kanal Jakbym coś źle podłączał to by chyba w ogóle nie chodziło a raz chodzi/ raz nie 🙂 możliwe że przekaźnik jest uszkodzony?

Edytowano przez Avabuy
Link do komentarza
Share on other sites

Trudno cokolwiek wywnioskować z dość chaotycznych informacji, jakie podałeś, ale z doświadczenia, kiedy coś raz działa a raz nie, to podejrzewam:

  • luźne połączenia
  • użycie urządzenia niezgodnie ze specyfikacją (na przykład zasilanie urządzenia na 5V napięciem 3.3V)
  • luźne połączenia
  • nieadekwatne zasilanie
  • czy wspominałem już luźne połączenia?
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Luźne połączenia- hmm właśnie jest połączone przewodami żeńsko-męskimi i to zaledwie 3 przewody , małe prawdopodobieństwo żeby coś " nie stykało". Jak raz podłącze to już nie wyjmuje i raz " zatrybi"  a raz nie 😅 Moduł przekaźnika zasilam 5V właśnie czyli tyle ile trzeba. Wygląda na to, że coś z przekaźnikiem nie tak 😕

Edytowano przez Avabuy
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.