Skocz do zawartości

Znowu Waldek


Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich, i tych którzy dopiero zaczynają przygodę z robotyką i tych którzy są już ekspertami.Na sam początek podobno należy się przedstawić , więc nazywam się Paweł i mam 14 lat. Robotami interesowałem się odkąd pamiętam ale nigdy nie przeglądałem w tym kierunki internetu itp. Po oglądnięciu jakiegoś filmu, w którym były roboty przełamałem się i trafiłem na artykuł : https://www.forbot.pl/forum/viewtopic.php?t=1096 . Po przeczytaniu go zrozumiałem jak działają i przede wszystkim jak zbudować pierwsze 3 konstrukcje. Części elektroniczne kupili mi bracia. Jeden z Krk a drugi z Kielc (warto być najmłodszym:D). Schemat pochodził z tąd https://www.forbot.pl/forum/upload_img/obrazki/IMG_4a066b40bfd351393.jpg . Najwięcej problemów sprawiło mi lutowanie, ale idzie mi to coraz lepiej 😎. Prawdę mówiąc jest to moja druga konstrukcja Waldemara , gdyż w pierwszej popełniłem podstawowy błąd nie zastosowując przekładni. Robot nie mógł ruszyć z miejsca. Po obejrzeniu cen serwo-mechanizmów postanowiłem wykonać przekładnie... 🤣

Do budowy robota potrzebowałem ➡️ : KOSZT:

Układ L293DNE ok. 5 PLN

2X rezystor 470 Ohm ok. 0.10 PLN

2X listwa montażowa ARK350-2/BL ok. 4 PLN

Płytka uniwersalna ok. 4.50 PLN

2X fototranzystor ok. 2 PLN

Podstawka pod układ scalony DIL16 ok. 0.60 PLN

A oto mój robociarz 😅

A to link do filmiku(przepraszam za jakość filmu ale nie posiadam kamery więc musiałem użyć komórki 🙁 )

https://www.youtube.com/watch?v=zjGvDdH8Gp0

Pozdrawiam Pablo2015

IMG_4a940cafbb9747950.thumb.jpg.a5eab661204d7906cf1fdb1f66932d33.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Gratuluję pierwszej działającej konstrukcji! Estetyką może nie poraża, ale przecież nie o to chodzi na początku 😉 Życzę dalszego rozwijania pasji oraz dalszych sukcesów w tej dziedzinie!

pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Serwa wcale nie są takie drogie, teraz na allegro są dwie aukcje z serwami za 12,99zł, więc radziłbym się zaopatrzyć, bo może nie być już takiej okazji. Co prawda ja kilka dni temu kupiłem za 10zł/sztukę, ale miały jakieś dziwaczne wtyczki.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam i dziękuje za gratulacje 🙂 Jako że to jest mój pierwszy robot rzeczywiście nie starałem się o estetykę ale o działanie samego układu.A co do serwomechanizmu to chyba rzeczywiście się zaopatrzę , gdyż nad przekładnią siedziałem sporo czasu 🙄

Pozdrawiam Pablo2015

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

W pierwszych projektach nie jest najważniejszy wygląd, lecz to czy układ działa. Nic tak nie motywuje do dalszej pracy jak działający własnoręcznie zbudowany robot. Bo nawet najpiękniejszy robot, który nie działa może zniechęcić. Gratuluję robota.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.