Skocz do zawartości

Pilot bluetooth z wysyłaniem audio


mati557

Pomocna odpowiedź

Cześć wszystkim, przymierzam się powoli do pracy inżynierskiej i mam pytanie odnośnie sterowania bluetooth. 

Projekt zakłada budowę wzmacniacza akustycznego (który już mam) wraz ze sterowaniem cyfrowym. Selektor źródeł, głośniej ciszej na enkoderze, włącz wyłącz tuner radiowy, sterowanie regulacją częstotliwości tunera, i wysyłanie toru audio. Chciałbym napisać aplikację na Androida właśnie umożliwiającą to sterowanie. Zastanawiam się w ogóle czy jest taka możliwość, jednocześnie wysyłać audio przez bluetooth i inne komendy jak przełączanie źródła, czy ustawienie głośniej ciszej z aplikacji (nie fizycznym przyciskiem głośniej ciszej w telefonie). Znalazłem kilka gotowych rozwiązań na przykład kompatybilnych z Arduino, ale była transmisja albo samych sygnałów albo audio. W zasadzie cały program zrobię bez większej trudności, jedynie ten bluetooth mnie martwi, nie mogę znaleźć w sieci odpowiedzi na moje pytanie, proszę Podpowiedzcie czy jest to wykonalne. 

Z góry dziękuje za odpowiedź, Mateusz.

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Mam gdzieś w szafie HC-05 ale wiem że się do tego nie nadaję, kupię co potrzeba, potrzebuję właściwą ścieżkę rozwoju 😉

w telefonie mam: bluetooth v4.2 LE

Edytowano przez mati557
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Kiedyś budowałem w technikum wzmacniacz Gainclone i on fizycznie jest, brakuje całej części cyfrowej.
Najfajniej by było, gdyby moduł bluetooth miał już wyjście audio które się poda na przedwzmacniacz i kilka wyjść cyfrowych które będą szły do jakiegoś mikrokontrolera typu ATmega do dalszej obróbki. Tuner FM można by sobie darować, przecież jest radio online. 

Link do komentarza
Share on other sites

Ten pierwszy widzę że nie ma funkcji wyjściowych, natomiast ten drugi by pasował :) Problem tylko taki, że nie mam pojęcia jak to oprogramować, nigdy nie bawiłem się z bluetooth.

Powiedzmy że w oknie aplikacji były przycisk
- Connect
- Głośniej/ciszej 1wyjście na którym pojawiają się impulsy, które wchodzą na ATmege i sterują enkoderem (fizycznie będzie jako gałka głośności)
- Selektor źródeł, AUX1, AUX2, CD, TUNER - 1 wyjście które wchodzi na ATmege, steruje przekaźnikami w selektorze
- Niezależna transmisja audio

Da się to wykonać?
 

Link do komentarza
Share on other sites

Wiesz co, dostałeś w zasadzie gotowca, wypadałoby teraz jednak przysiąść i doczytać jak to działa, zamiast dopytywać się czy da się zrobić. Obawiam się niestety, że bardzo nie doceniasz stopnia skomplikowania projektu i bez choć odrobiny nauki się nie obejdzie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.