Skocz do zawarto艣ci

Budowa menu pod LCD i enkoder obrotowy

AVOwoj

Pomocna odpowied藕

Witam.

To m贸j pierwszy post na forum. 馃榿 Po ponad roku przerwy od zabawy z programowaniem Arduino my艣la艂em, 偶e dam sobie rad臋 ale si臋 przeliczy艂em. Wi臋c potrzebuj臋 Waszej pomocy i by艂bym bardzo wdzi臋czny za jej otrzymanie.

Ot贸偶 zrobi艂em sobie "lamp臋" na neopixelach i mam problem z napisaniem kodu do interaktywnego menu pod lcd, sterowanego enkoderem obrotowym z przyciskiem. LCD to Lcd 16002 16x2 pod艂膮czony przez I2C. Arduino Pro Mini.聽

Prosz臋 o pomoc w napisaniu kodu pod menu. Nawigacja po menu sterowana enkoderem np. pozycja w menu "Jasno艣膰 neo" klikni臋cie otwiera podmenu do zmiany warto艣ci jasno艣ci 艣wiecenia neopixeli i potencjometrem zmieniamy warto艣膰 od 1 do 100% klikni臋cie oznacza akceptacj臋 zmiany warto艣ci i powr贸t do "g艂贸wnego menu"

Chcia艂bym sterowa膰: jasno艣ci膮 wszystkich di贸d, Warto艣ciami RGB, Efektami, jasno艣ci膮 wy艣wietlacza.

Menu w stylu:

Jasno艣膰 neo

聽聽聽聽聽聽聽 - Warto艣膰 0-100%

Kontrola RGB

聽聽聽聽聽聽聽 - R 0-255

聽聽聽聽聽聽聽 - G 0-255

聽聽聽聽聽聽聽 - B 0-255

Efekty (umieszcz臋 sobie kody)

聽聽聽聽聽 - Woda

聽聽聽聽聽 - Ogie艅

聽聽聽聽聽 - Kosmos itp..

Jasno艣膰 LCD

聽聽聽聽聽聽 - Warto艣膰 od 0-100%

Jestem tak z tym zagubiony, 偶e kilkugodzinne szukanie w internecie mi nie pomog艂o podo艂a膰 temu zadaniu. 馃槶 Tylko tyle mam kodu. Nepixele podpi臋te pod pin 9, ilo艣膰 = 9 di贸d.

#include <Adafruit_NeoPixel.h>
#include <OneButton.h>
#include <Encoder.h>
#include <Wire.h>
#include <LCD.h>
#include <LiquidCrystal_I2C.h>

LiquidCrystal_I2C  lcd(0x3F,2,1,0,4,5,6,7);

// Enkoder obrotowy
long oldPosition  = 0;
int encoderDTpin = 2;
int encoderCLKpin = 3;
Encoder myEnc(encoderDTpin, encoderCLKpin);

int buttonPin = 4;
OneButton button0(buttonPin, true);

Edytowano przez AVOwoj
  • Lubi臋! 1

@AVOwoj, witam na forum 馃槈 Widz臋, 偶e to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najwa偶niejsze informacje na start:

• Chcesz przywita膰 si臋 z innymi cz艂onkami naszej spo艂eczno艣ci? Skorzystaj z tematu powitania u偶ytkownik贸w.
  • Opis najciekawszych funkcji, kt贸re u艂atwiaj膮 korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzie膰?
  • Poszczeg贸lne posty mo偶esz ocenia膰 (pozytywnie i negatywnie) za pomoc膮 reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu ka偶dej wiadomo艣ci.

Dnia 9.11.2018 o 22:03, AVOwoj napisa艂:

Prosz臋 o pomoc w napisaniu kodu pod menu. Nawigacja po menu sterowana enkoderem np. pozycja w menu "Jasno艣膰 neo" klikni臋cie otwiera podmenu do zmiany warto艣ci jasno艣ci 艣wiecenia neopixeli i potencjometrem zmieniamy warto艣膰 od 1 do 100% klikni臋cie oznacza akceptacj臋 zmiany warto艣ci i powr贸t do "g艂贸wnego menu"

Wstawi艂e艣 ca艂y sw贸j kod czy co艣 uci臋艂o? Bo widz臋 tylko ~dodanie bibliotek do projektu 馃槈聽Je艣li faktycznie masz tylko tyle kodu to zastan贸w si臋 czy chcesz go samodzielnie pisa膰. Je艣li nie, to mo偶esz skorzysta膰 z dobrodziejstw Arduino czyt. pobra膰 gotow膮 bibliotek臋 do robienie menu na wy艣wietlaczach tekstowych i po prostu wykorzysta膰 j膮 w swoim projekcie 馃槈

Nie wiem czy temat jeszcze aktualny, ale te偶 kiedy艣 tutaj uczy艂em si臋 jak oprogramowa膰 enkoder z przyciskiem. Mo偶esz o tym poczyta膰 tutaj:

a efekt zobaczy膰 tutaj:

Pozdrawiam:-)

• Lubi臋! 1

B膮d藕 aktywny - zaloguj si臋 lub utw贸rz konto!

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj si臋 禄

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋 禄
  • Utw贸rz nowe...

Wa偶ne informacje

Ta strona u偶ywa ciasteczek (cookies), dzi臋ki kt贸rym mo偶e dzia艂a膰 lepiej. Wi臋cej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatno艣ci.