Skocz do zawartości

Problem z projektem detektora pola elektromagnetycznego


Penguinerr

Pomocna odpowiedź

Cześć wszystkim. Od paru dni majstruję coś tam przy Arduino, póki co przerobiłem kurs z pierwszym zestawem z Botlandu. Chciałbym zrobić detektor pola elektromagnetycznego tej strony Jestem zupełnym laikiem i nie wiem za bardzo jak dobierać oporniki do układów, więc do tej pory wszystko robiłem zgodnie z instrukcjami. Tutaj należy użyć rezystora 3,3MΩ, a niestety go nie posiadam. Jest tylko na jednej stronie, a wysyłka kosztuje 20zł. Czy taka duża wartość oporu jest tutaj niezbędna, czy można to jakoś zamieniać? Ogniwa litowo-jonowe i przetwornicę też można zamienić na zwykłą baterię? Pytania dość banalne, ale potrzebuję nakierowania.

Edytowano przez Penguinerr
Link do komentarza
Share on other sites

Po co budujesz tak idiotyczną konstrukcję? Jest przcecież tyle fajnych, gotowych i sensownych projektów.. Opornik możesz dać jakiś dowolnie duży, 1M, 2.2M, 3.3M a nawet 4.7M. Od jego wartości zależy czułość tego czegoś, bo sprzężenie jest tu czysto pojemnościowe więc to raczej detektor pola elektrycznego. "Antena" nie jest żadną cewką wbrew temu co słyszymy w komentarzu więc sprzężenie od składowej magnetycznej prądu z sieci AC z powodu otwartego obwodu jest zerowe. Przydatność tego rodzaju bzdury oceniam podobnie jak kombinerek z tektury lub młotka z plasteliny: do pukania się w głowę powinno wystarczyć.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Penguinerr, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.
14 godzin temu, Penguinerr napisał:

Czy taka duża wartość oporu jest tutaj niezbędna, czy można to jakoś zamieniać? Ogniwa litowo-jonowe i przetwornicę też można zamienić na zwykłą baterię? Pytania dość banalne, ale potrzebuję nakierowania.

Marek trochę "zniechęcił" Cie pewnie do realizacji tego projektu, ale dość słusznie, bo projekt nie jest najlepszy. Powiedz więc, czy musisz go odtworzyć (bo jest to jakieś zadanie np. na uczelni), czy jednak robisz to tylko hobbystycznie - może wtedy uda nam się podpowiedzieć ciekawsze rozwiązanie 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.