Skocz do zawartości

Pytanie o konieczność używania obudowy


ghost1313

Pomocna odpowiedź

Witam, jako że jestem bardzo początkujący, jeśli chodzi o sprawy związane z elektroniką, mam pytanie dotyczące tego, jak bardzo potrzebna jest obudowa chroniąca Raspberry Pi i jak duże jest ryzyko jego uszkodzenia, jeśli komputerek będzie sobie po prostu leżał na biurku (oczywiście podłączony do zasilania) bez jakiejkolwiek ochrony. Pytam, ponieważ jestem aktualnie studentem informatyki, i na zajęciach czasami używamy FPGA czy STM32 bez żadnej osłony i nic wielkiego im się z tego powodu nie dzieje. Z tego co wiem jest tak, że niektóre płytki są bardziej wrażliwe, a inne mniej i chciałbym wiedzieć jak Rasbberry Pi wygląda w tym kontekście.

Interesuje mnie też jak to wygląda, jeśli chodzi o dotykanie płytki palcami, w momencie gdy jest ona podłączona do zasilania.

Edytowano przez ghost1313
Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, ghost1313 napisał:

Z tego co wiem jest tak, że niektóre płytki są bardziej wrażliwe, a inne mniej i chciałbym wiedzieć jak Rasbberry Pi wygląda w tym kontekście.

Raspberry Pi nie jest krytycznie wrażliwe na "dotyk", ale na pewno trzeba bardziej uważać niż przy Arduino/STM32. Szczególnie, że wymiana uszkodzonej płytki trochę kosztuje. Trzeba też pamiętać o specyfice tego co się podpina do malinki. Przykładowo możesz mieć podłączone HDMI, ethernet, zasilacz, klawiaturę i robi się wtedy plątanina grubych, mało elastycznych przewodów (szczególnie HDMI). Nie trudno w takiej sytuacji przypadkiem przesunąć RPi, albo nawet przewrócić je na bok. Dlatego lepiej jednak trzymać układ w obudowie. Analogicznie jak z komputerem - też możesz trzymać złożony PC luzem, ale raczej lepiej mieć całość zamkniętą w obudowie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Podłącze się pod temat,czy malinka może swobodnie stać na komodzie przy tv z odkrytą obudową,boki  zabudowane ,konkretnie chodzi o zakurzenie płytki,bo to że temperatura jest o ok 8* mniejsza bez górnej klapki to wiem,pozdrawiam

Edytowano przez PierON
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.