Skocz do zawartości
narbej

Działanie millis i delay - rozważania o odmierzaniu czasu

Pomocna odpowiedź

Dziękuję wszystkim, za zaangażowanie i pomoc, dzięki waszej pomocy udało mi się w końcu rozwiązać moje problemy, bo w trakcie pojawiły się kolejne. Np taki, że ze trzy razy zawiesiło mi się połączenie z arduino i musiałem go resetować. Zrezygnoweałem w końcu z monitora seriala w arduino ide, a użyłem screena i teraz jest, jak na mój gust, ok 😉 Ardunio chodzi 30 godzin i różnica jest tylko [mierzona ręcznie -stoperem] ok 1 sek. To mnie w zupełności zadawala. Przepraszam, że wcześniej nic nie napisałem, ale ...

OK

Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć mój kod to z góry uprzedzam, że raczej nie. Kod jest ciągle brzydki, bez komentarzy, klamry ustawione w kodzie tak jak ja lubię, a nie jak niektórzy itd, no i to ciągle wersja alfa bez gruntownego przetestowania.

Obiecuję, zato, że jeżeli będą zainteresowani, to wszystko opiszę [+ kod] w formie jakiegoś krótkiego tutoriala-artykuliku.

PS NIe nie będę czekał 50 dni - teraz wszystko jest ok, to była tylko taka moja idolencja 😉

10 godzin temu, narbej napisał:

Kod jest ciągle brzydki, bez komentarzy, klamry ustawione w kodzie tak jak ja lubię, a nie jak niektórzy itd, no i to ciągle wersja alfa bez gruntownego przetestowania.

To warto poprawić nawet "tylko dla siebie", bo jak wrócisz do programu za X czasu to nie będziesz miał pojęcia o co tam chodzi. Wiem, że każdy tak straszy, ale zrozumiesz jak kiedyś znajdziesz się w takiej sytuacji, że nie będziesz miał pojęcia co sam napisałeś. Do tego może być ciężko współpracować w przyszłości z innymi osobami (np. w pracy lub przy większych projektów) - jakiś standardów trzeba się trzymać 😉

• Lubię! 1

Oczywiście 😉

Brakuje mi trochę motywacji, bo skoro działa, to .... 😉

A tak naprawdę, to jeszcze nie działa i jeszcze nie ma kodu. Jest tylko wyświetlanie co "~sekunda", godzin, minut i sekund, +millis(), jakie upłynęły od uruchomienia arduino, na screenie [na debianie]. Czyli taki zupełnie prymitywny kod roboczy, z którego musiałbym się za dużo tłumaczyć, co i po co/dlaczego i co robią te magiczne liczby czy jakieś [niepotrzebne] instrukcje. "Chodzi" [ten "programik" na arduino] już 41 godzin, a różnica powiększyła się zaledwie do 1.5 sek. Niestety użyłem [za] mało dokładnej metody pomiaru i to mieści się prawie w błędach pomiaru. Muszę więc jeszcze trochę poczekać, aby się przekonać, więc mam na razie zablokowane ardunio, a nie lubię pisać na "sucho" 😉 Musiałbym kupić drugie[go] arduino.