Skocz do zawartości

Prosty wzmacniacz audio na lm386


Kredek

Pomocna odpowiedź

Witam jest to mój pierwszy projekt na forbocie, więc proszę o wyrozumiałość :). Pokażę wam jak zrobiłem swój wzmacniacz do głośnika bez dużej ilości kondensatorów a właściwie ogranicza się tylko do dwóch. A więc zaczynamy, oto co będziecie potrzebować:

-Kondensatora elektrolitycznego 1000uF

Kondensatora 10uF

-Potencjometru 10k x2

-Wzmacniacza LM386

A więc to jest wszystko co potrzebujecie, aby zrobić wzmacniacz. Do całego głośnika trzeba wyposażyć się w obudowę oraz głośniki i gniazdo Jack. 

Połączenia:

Zamieszczę tutaj zdjęcie połączeń na płytce stykowej, ponieważ nikt by nie zrozumiał mojego rozpisania. Zamalowalem na nim elementy, których nie użyłem. Na dodatek dołączam zdjęcia gotowego głośnika...

 IMG_20190111_183437.thumb.png.af574268fbbffba18bab9d576ae619d2.png

A tutaj gotowa obudowa:

IMG_20190111_174131.thumb.jpg.ab0169b03ea0eedf8030f93b39772c83.jpgIMG_20190111_174139.thumb.jpg.2e634654f1634dccf37700aa197f3deb.jpgIMG_20190111_174147.thumb.jpg.6fc62feb86e54463cc28bce57cbf6a0d.jpgIMG_20190111_182809.thumb.jpg.53c55d91cd9e72e0aa34410d9cc1ffac.jpg

Jakość obudowy nie powala ale to w końcu diy... Dla tych co chcą zrobić wzmacniacz z przwdopodobnke lepsza jakością dźwięku to zamieszczam schemat:18-30-33-LM386-Audio-Amplifier-Great-Sounding-Amp-Diagram.thumb.png.ae30652ae5144696036483b6e6c9613d.png

IMG_20190111_182748.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

@Kredek, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.

16 godzin temu, Kredek napisał:

Witam jest to mój pierwszy projekt na forbocie, więc proszę o wyrozumiałość 🙂

Zgłosiłeś ten projekt do naszej akcji rabatowej, ale niestety nie spełnia on wymagań stawianych przed projektami i opisami, które można do niej zgłaszać. Po pierwsze, opis jest zbyt krótki, po drugie, umieściłeś (słusznie) projekt w dziale DIY - Początkujący, który nie bierze udziału w tej akcji. Po trzecie, na podstawie tego opisu nie jesteśmy w stanie w żaden sposób ocenić czy faktycznie wykonałeś taki działający układ. Na zdjęciach widoczna jest tylko jakaś obudowa, a nie wiadomo co jest w środku. Podsumowując: gratuluję pierwszych prób z elektroniką i chęci podzielenia się swoim projektem. Życzę powodzenia przy budowanie kolejnych układów. Na pewno z czasem dojdziesz do większej wprawy, a tym czasem tego projektu nie możemy jeszcze uznać za DIY kwalifikujące się do tej akcji rabatowej. Z góry dziękuję za zrozumienie i życzę powodzenia przy tworzeniu kolejnych projektów 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.