Skocz do zawartości
tadeus

Podłączenie czujnika BME280 do Domoticza

Pomocna odpowiedź

Napisano (edytowany)

Czy mógbym prosić o pomoc w konfiguracji domoticza v4.9700 z czujnkiem BME280 podłączonym do Raspberry Pi. Czujnik wyświetla wartości w Raspberry lecz nie mogę ich odczytać w domoticzu. Wybór w domoticzu i2c sensors lub wirtualnego czujnika nie przynosi efektów, w logach wyświetla się "Error: I2C_BME280: Error Writing to I2C register". Jaki plik należy stworzyć i gdzie aby odczyty pojawiły się w domoticzu?

Dziękuję za pomoc. 

IMG_4948.JPG IMG_4949.JPG

Edytowano przez Treker
Poprawiłem formatowanie.

@tadeus, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

• Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.

20 godzin temu, tadeus napisał:

Jaki plik należy stworzyć i gdzie aby odczyty pojawiły się w domoticzu?

Jeśli dobrze pamiętam, to sensor ten jest normalnie obsługiwany przez Domoticza i nie trzeba (już) tworzyć żadnych skryptów lub wirtualnych czujników. Jeśli normalne dodawanie czujnika na I2C nie działa poprawnie to czy próbowałeś sprawdzić najprostsze rozwiązanie... tj. restart malinki/Domoticza? Czy po restarcie nadal Domoticz nie widzi czujnika?

Pytanie wydzieliłem z kursu Raspberry Pi w związku z używaniem innych peryferiów niż te, które są omawiane w kursie:

Możesz również dodać opcję wysyłania odczytanych danych ze skryptu bme280.py do Domoticza wskazując odpowiedni IDx wirtualnego czujnika, a wywołanie bme280 do Crona.

Dodanie czujnika na I2C oraz restart nie działa, pojawia się komunikat w logach (Start HW witf ID: 4 Name: I2C_BME280 Address: 0 Port: Invert:0 po czym następny  Error: I2C_BME280: Error Writing to I2C register) nie mam pojęcia jak rozszyfrować ten error i ustawić Port, ponieważ nie jest 0. 

Restart nie pomaga, w pliku bme280.py mam wpisany IDx oraz stosowny wpis w Cronie dlatego zwracam się na szanownym forum o podpowiedź gdzie szukać błędu, ponieważ w malince wyświetlane są wartośći z czujnika jak na zdjęciu. 

W domoticzu IDx tego samego czujnika jest inny w "Sprzęcie" i w "Urządzeniach", więc który należy wpisywać do pliku?

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »