Skocz do zawartości

Kurs AVR - problem z pierwszym zaprogramowaniem


PolGraphic

Pomocna odpowiedź

Kożystam z programatora usb i mogę przekręcić zwrotkę odpowiadającą za zasilanie z programatora.

Podsumowując: odłączyć zasilanie, odłączyć wtyczkę od programatora i testować jej ciągłąść w punktach: odpowiednie oczko wtyczki - nóżka programatora?

Nie widzę tylko ikonki ciągłości - mam różne wartości dla V, V~, A i omów, mam też podświetlone na biało 10A (osobno, ale blisko wartości A), ikonkę diody (ale bez łuków) i hFE.

Ogólnie wygląda on mniej więcej tak:

57.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

jaaa... a czytałeś mój post? jak nie masz testu ciągłości obowdu na mulitimetrze to wybierz pomiar rezystancji i tym sprawdzaj (jak połączenia są ok to wskarze ci 0 omów a jak nie to jakaś duża liczba)

btw: hFE służy do sprawdzania tranzystorów (czy n czy p kanałowe)

Link do komentarza
Share on other sites

PiotrusPan, wartość hFE nie określa czy tranzystor jest pnp czy npn(tranzystorów polowych nie mierzymy takim miernikiem, więc nie można określić czy są p czy n) , ale do pomiaru współczynnika wzmocnienia stałoprądowego (nie wiem czy dokładnie tak to się nazywa). PolGraphic, ustaw miernik na ikonkę diody.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A więc tak: bez zasilania zewnętrznego ani z programatora, sprawdzałem po kolei połączenia z ikoną ustawioną na diodę (czerwona szpilka z drucikiem do oczka we wtyczce, czarna do odpowiedniej nóżki programatora).

Oto wyniki 'doświadczenia':

-MOSI wartość bardzo niska (z początku, przy poruszaniu trochę wyższa, ale szybko spada do stałej, coś kolo 001), przy podłączaniu czerwonej szpilki do oczka RST, czarnej do innych nóżek programatora zawsze wskazywało 1

-LED wszędzie 1 (i chyba ok, skoro jest odłączony)

-RST jakieś wartości <1000, ale przy podłączaniu czerwonej szpilki do oczka RST, czarnej do innych nóżek programatora zawsze wskazywało te wartości (chyba źle, obojętnie od nóżki)

-SCK jakieś wartości <1000, przy podłączaniu czerwonej szpilki do oczka SCK, czarnej do innych nóżek programatora niż ta od SCK, wskazywało 1 (więc chyba ok)

-MISO jakieś wartości <1000, przy podłączaniu czerwonej szpilki do oczka MISO, czarnej do innych nóżek programatora niż ta od MISO, wskazywało 1 (więc chyba ok)

Jak mam interpretować te informacje

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.