Skocz do zawartości

Koła pasowe


Biscent13

Pomocna odpowiedź

Zapewnie każdy z robotyków miał kiedyś problem "Skąd wziąć kółka pasowe do silnika".

Z odsieczą przybywają stare , poczciwe "legusy" wystarczy wziąć kółko przykleić "swiatełko"(może być również okrągłe) w światełku zrobić dziurę np. podgrzać dłuto i w środku zamocować i przykleić do wałka silniczka.I jeden problem z głowy!

P.S Daniel , też jestem z 93

1119201_koo.thumb.JPG.e2ce729c5af288ae8fcd7c3ccfc25722.JPG

kropa.thumb.JPG.adcd201c8f60dce2d622f898919ef2d3.JPG

rAZEM.thumb.JPG.7bdca50d405f39583b5880dc888325e8.JPG

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ciekawym pomysłem może być przekładnia kilku stopniowa. To znaczy, że leci pasek od koła pasowego na silniku, od niego leci pasek do dodatkowego wałka, na którym są 2 koła pasowe, i od tego wałka leci drugi pasek do koła pasowego na kole...

Link do komentarza
Share on other sites

Nie... To nie przejdzie 😕 o wiele lepiej jest sobie kułka samemu wytoczyć tzn. kupić troche plastyku w sklepie blacharskim (wiem że to dziwne ale u mnie w Poniatowej można go kupić 🤣 ) następnie pujści do zakładu gdzie jest tokarka i ładnie poprosić 😅

Koszty:

-plastyk- 5 zł

-wytoczenie- 10 zł

__________________

SUMA 15 zł

I mamy profesjonalne kułeczka 😅😅😅

Link do komentarza
Share on other sites

heh dlaczego ludzie kupują większość rzeczy w sklepach w swojej miejscowości tylko u mnie nic nie ma ?😋 A co do kół to mby drewienko+wiertareczka i papierem gruboziarnistym saemu wytoczyć ?

Link do komentarza
Share on other sites

Ciekawym pomysłem może być przekładnia kilku stopniowa. To znaczy, że leci pasek od koła pasowego na silniku, od niego leci pasek do dodatkowego wałka, na którym są 2 koła pasowe, i od tego wałka leci drugi pasek do koła pasowego na kole...

Albo jednym silnikiem napędzać kilka elementów za pomocą jednego paska. Np. 2 koła, prądniczkę (dla spalinowego), rózne pompy itd.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.